Blogi

RSS
Viimased Parimad Populaarsemad
Vali kategooria:
Kuidas kinkida ja osta pesu?

29.02.2016 | 1182 blogijad

Kuidas kinkida ja osta pesu?

Kuigi pesu kinkimine tõuseb päevakorda eelkõige sõbrapäeva ning naistepäeva paiku, siis oleks ka igapäevaselt hea teada, mida peaks üks pesukinkija teadma poodi minnes ja mida peaks naine ise teadma, kui ta endale pesu ostma suundub. Kasvõi mitte enam mägede taga olevat bikiinihooaega silmas pidades.

Kuigi pesu kinkimine võib tunduda väga romantilise mõttena, siis tegelikult on tegemist küllaltki ohtliku kingiga, millega on väga kerge puusse panna ning kallimat solvata. Milline naine ikka tunneb heameelt, kui mees talle paar numbrit liiga suured või hoopis liiga väikesed püksikud kingib?

Seetõttu tasubki kinkijal enne korralikult eeltööd teha. Kõigepealt tuleb täpselt selgeks teha, mis suurust naine ikkagi kannab.  Seejuures tuleb meeles pidada, et rinnahoidjatel on omaette suurused, mis tähendab seda, et kui oled püksikute suuruse välja uurinud, siis ei ole see kuidagi seotud rinnahoidja omaga. (Lihtsalt üldharivaks vahemärkuseks: Tähed A, B, C jne viitavad rinnakorvi suurusele ning sinna juurde käivad numbrid nagu 75, 80, 85 jne viitavad rinnaalusele ümbermõõdule.)

Lisaks suuruste täppi panemisega on oluline ka see, et pesu ikkagi kasutust leiaks. Seega, kui naine on tagasihoidlik, siis ei tasu talle seksikiisu kostüüme või väga julgelõikelist pesu kinkida. Samuti ei tasu kinkida värvilist pesu, kui pesusahtlisse piiludes vaatab sealt vastu ainult valge ja must pesu. Kindla peale minek on alati elevandiluukarva romantiline pitspesu. Meeles tasub pidada ka seda, et kinkima peaks terve komplekti, mitte ainult püksikuid või rinnahoidjat. 

 

Kui suurusi aga pole võimalik mingil põhjusel välja uurida või kardetakse siiski mööda panna, siis on sama romantiline kinkida naisele hoopis siidist ööpesu või hommikumantel, mida saab osta ka niiöelda silma järgi suurust hinnates. 

H&M 24,99 €

 

Kuid nüüd selle juurde, kui naine läheb ise poodi pesu ostma. Teatavasti kannab enamik naisi vales suuruses rinnahoidjat ning sageli pole nad sellest ise teadlikudki. Tegelikult pole sellest aga sugugi keeruline aru saada, et valitud rinnahoidja pole tegelikult suuruse poolest päris see õige. 

Rinnahoidja on vales suuruses, kui: 

  1. Rinnahoidja seljaosa tõuseb üles.
  2. Tugivõrud ei hoia mugavalt vastu keha, vaid soonivad naha sisse. 
  3. Rind ei täida rinnahoidja korvi täielikult ära või pressivad rinnad kuskilt üle.
  4. Õlapaelad vajuvad alla või soonivad õlgadesse sisse. 

Lisaks on üheks levinumaks veaks ka see, et naised ostavad kokku ühte sorti pesu ning on siis hädas, et neil pole erinevate riiete juurde sobivat rinnahoidjat. Kuigi pidupäeva puhul tasuks vaid erilisema tunde tekitamiseks varuda mõni luksuslikum komplekt, siis igapäevaselt on tegelikult sileda pinnaga, niinimetatud T-särgi rinnahoidja see, mis peaks kõige vähem probleeme tekitama. Tänu siledale pinnale ei ole seda riiete alt näha ning reeglina on need ka rinnahoidjatest kõige mugavamad.

 

Lindex 27,95 €

 

Mida tasub aga teada ülipopulaarsete push-up rinnahoidjate kohta, on see, et enamikele naistele need tegelikult ei sobigi. Nimelt pole naiste rinnad reeglina ümmargused nagu melonid ning ei täida seega rinnahoidja korvi täielikult ära. Selline vaatepilt pole aga silmale kuigi ilus ning kindlasti ei anna see ka loodetud seksikat efekti. 

 

Fotod: tootjad

Testi end! Kas teed vahet kiirmoel ja kallil brändil?

29.04.2016 | 1182 blogijad

Testi end! Kas teed vahet kiirmoel ja kallil brändil?

See on kõigile teada, et moemaailmas kopeerivad kõik kõiki ning nii võibki juhtuda, et kahe äravahetamiseni sarnase asja eest küsitakse luksusbutiigis tuhandeid eurosid, kiirmoepoes aga mõnikümmend eurot. 

Kui ajatute klassikute puhul võib võimalusel kaaluda suurema summa maksmist, siis moehittide eest, mis on hitid tõesti vaid mõne kuu ja edasi näevad lihtsalt veidrad välja, ei tasu kindlasti ülemäära palju raha välja käia. Eriti veel seetõttu, et tegelikult kopeerib kiirmood luksusbrände aktiivsemalt kui kunagi varem ning luksusbrändidele sarnaseid või identseid koopiaid on väga kerge leida. 

Kuna kevad on käes ja esimese asjana vahetavad inimesed talvised ülerõivad millegi kevadisema vastu ning fookusesse tõusevad kevadised ülerõivad, siis alljärgnevalt ongi välja toodud mõned ülerõivastehitid, mis on erinvad ainult hinnasildi poolest. 

Kuid esmalt, sellest, millised ülerõivad on sel kevadel need kõige trendikamad? Esikohal on piloodijakid, millest on küll saanud juba omamoodi klassika. Sel aastal peavad need moemärgi täielikuks tabamiseks olema kaunistatud lilledega ning materjali poolest olema veidi läikivamad. Kusjuures, läikiv materjal ja lilled piloodijakil pole sugugi ainult naiste teema, vaid oma õrnemalt poolt peaksid sel hooajal näitama ka mehed. Samuti on piloodijakk varasemaga võrreldes veidi pikemaks veninud. 

Ääretult populaarsed on veel nii pööratud nahast kui tavalisest nahast jakid. Viimased võiksid olla motikastiilis ehk veidi rokilikuma joonega. Eriti stiilne on jakk juhul, kui see on kolmveerand varrukatega ning veidi erksamas värvitoonis. Samas musta värvi nahkjakk on klassika, mida võib kanda rahulikult ka järgnevatel aastatel. 

Tõelliseks hitiks on teksatagid ja ilma varrukateta pikad pintsakvestid. Neist esimest võiksid kanda pigem noorema põlvkonna esindajad, nii poisid kui plikad, ning pintsakvestid sobivad hästi kontoriinimestele või veidikene viisakamat riietumisstiili eelistavatele naistele. 

Kes trendilainel surfata ei viitsi, siis kõige turvalisem valik on klassikaline trentšmantel. Seejuures tasub mõelda, et, kui trentšmantel on tõesti see, mis südame kiiremini põksuma paneb ning milleta ühtegi kevadet ette ei kujuta, siis oleks kasulikum investeerida ühte kvaliteetsesse mantlisse. Mitte aga kulutada tohutut raha igal aastal uue ostmisele, mis kokkuvõttes läheb kordades rohkem maksma. 

 Kes aga leiab, et klassikaline trentš on igav, siis trendikam variant sellest on sel aastal veidi õhemast materjalist, oversize tüüpi ning kerge sportliku mõjutusega. 

Nüüd aga väike test, kas tunned fotolt ära, milline on tuntud kaubamärgi kallis toode ja milline kiirmoetoode? Vastused leiad allpool.

 

PILOODIJAKK

A: 

 

B: 


NAHKTAGI

A:

 

B:


PÖÖRATUD NAHAST JAKK

A:

 

B:


TEKSATAGI

A:

 

B:


TRENTŠMANTEL (KLASSIKALINE)

A:

 

B:


TRENTŠMANTEL (TREND)

 

A:

 

B:


PINTSAKVEST

 

A:

 

B: 

 

 

Vastused:
Piloodijakk - A: Zara 69,95 € / B: Jonathan Saunders 2034 € 
Nahktagi - A: Zara 49,95 € / B: Iro 1778 € 
Pööratud nahast jakk - A: Etoile Isabel Marant 750 € /  B: Mango 89,99 € 
Tekstagi - A: H&M 29,99 € B: Acne Studios 270 € 
Trentšmantel (klassikaline) - A: Zara 79,95 €  / B: Burberry 1495 € 
Trentšmantel (trend) - A: Tom Ford 2950 € /  B:H&M 69,99 € 
Pintsakvest - A: Vince 470 € /  B:Zara 49,95 € 
Baasgarderoob – mis see on ja miks on selle olemasolu nii tähtis?

10.02.2016 | 1182 blogijad

Baasgarderoob – mis see on ja miks on selle olemasolu nii tähtis?

Kui alustada moega päris algusest, siis esimese asjana räägitakse alati baasgarderoobist ja kuidas on see kõige aluseks. Kuid, mis asi see siis üldse on?

Laialt on levinud arusaam, et see, kui hästi keegi riides käib, sõltub sellest, kui palju tal raha on ning kui suur valik teda riidekapis ees ootab. Tegelikult päris nii see siiski ei ole, sest tihti võib lai valik lõppeda hoopis totaalse katastroofiga. Stiilse lõpplahenduse annavad sageli hoopis pealtnäha väga lihtsad riided ja aksessuaarid, mis ei ole mõjutatud ühestki hetketrendist, vaid mida saab kanda aastast aastasse. Selliseid klassikalisi rõivaid ja aksessuaare tuntaksegi moemaailmas baasgarderoobi nime all ning nende olemasolu on aluseks näiteks ka sellele, et kapi ees seistes ei teki kunagi tunnet, et pole midagi selga panna. 

Täpsemalt tähendab see seda, et igal inimesel peaks olema riidekapis rida klassikalisi rõivaid, mida saab alati ja kõigega kombineerida. Et aga riietus liiga üksluiseks ja tuhmiks ei jääks, võiks niinimetatud baasgarderoobi kõrval olla väiksem osa riideid ja ehteid, millega saab oma isikupära esile tuua ning välimusse karakterit lisada. Need riided ja ehted võivadki olla niinimetatud hooaja moeröögatused. Oluline on veel seegi, et baasgarderoobi kuuluvate asjade peale võib võimalusel julgelt rohkem kulutada, moeröögatused võiks aga hankida madalaima võimaliku hinnaga.

Kuid, mis siis baasgarderoobi alla käib?  

Kui alustada kõige lihtsamast, siis peaksid sinna kuuluma kindlasti paar hästiistuvaid tumesiniseid teksapükse. Kindlasti ei tasu teksapükse valides lähtuda moetrendidest, vaid sellest, mis figuuriga kõige paremini sobib. 

River Island 50 €


Kindlasti võiks olla ka valik ühevärvilisi T-särke – ja seda nii naistel kui meestel. Jälgima peaks seda, et T-särk ei oleks liiga lohvakas ega ka liiga ümber naha hoidev. Värvidest võiks eelistada musta, halli ja valget. 

H&M 4,99 €


Baasgarderoobi hulka kuulub ka kõrge kaelusega džemper, mida saab edukalt kanda nii professionaalsemas õhkkonnas kui ka vabal ajal.

Monton 29,95 €


Naiste puhul võiks riidekapis olla olemas ka valge pluus. Materjali puhul võiks eelistada siidi ning tegumood sõltub jällegi kandja eelistustest. Mehed seevastu võiksid varuda endale paar eest nööbitavat pikkade käistega särki

Zara 39,95 € (naistele)

H&M 24,99 € (meestele)


Kindlasti kuulub rõivaklassikute hulka ka pliiatsseelik, mida saab samuti kõikjal ja kõigega kanda.

Zara 29,95 €


Üleriietest võiks naistel olla kevadeks ja sügiseks trentšmantel ning talvel klassikaline villane, seotava vööga mantel. Julgematel kindlasti ka must nahktagi. Meeste puhul õhem kevadjope ning talvel näiteks parka. Meestel, kes liigavad ringi professionaalsemas keskkonnas võiks olemas olla ka villane poolmantel.

Marks&Spencer 186,99 € (trentšmantel naistele)

River Island 60 € (Parka meestele)


Aksessuaaride ja täpsemalt kingade puhul kuuluvad baasgarderoobi kindlasti mustad kontskingad, nahast, põlveni ulatuvad, pika säärega saapad ja tagasihoidlikus värvitoonis baleriinad. Meestel nahast talvesaapad ja pööratud nahast kingad. 

Zara 49,95 €

River Island 80 €


Kottidest kuulub baasgarderoobi suurem, nahast käekott, kuhu saab kõik eluks vajaliku mahutada ning mitmekülgselt kasutatav pisike niinimetatud crossbody kott, mida saab, nagu nimigi viitab, risti üle keha kanda. 

Zara 39,95 €

 

Fotod: Tootjad

Leiti 920 vastet