Garderoob

RSS
Viimased Parimad Populaarsemad
Vali kategooria:
Milline jakk endale kevadeks osta?

31.05.2017 |

Milline jakk endale kevadeks osta?

Jakiaeg, mida kõik pidisilmi ootavad, on lõpuks kätte jõudnud ning seejuures tasub end kurssi viia sellega, millised jakid siis on need kõige trendikamad. Altpoolt leiad kevadised ülerõivad, millega surfad trendilainel kõige kindlamalt. 

Ülerõivaid ei tasu alahinnata, sest tihti annab just õige jakk või mantel välimusele selle puuduoleva millegi ning seejuures võib ülejäänud riietus olla vägagi tagasihoidlik. Seega, kui ei ole tahtmist garderoobi muid trendirõivaid osta, siis tegelikult ajab asja väga edukalt ära ka üks trendikas ja hästiistuv jakk. Selle hooaja märksõnadeks on mitmekesisus ja silmapaistvus. Tagasihoidlikke jakke mood väga ei soosi, pigem on ülerõivad pilkupüüdvad. Eriti kuumaks lisandiks on erinevate jakkide juures kaunistatud seljaosa. Leida võib nii üleni kaunistustega kaetud kui ka vaid üksikute seljakaunistustega jakke ja mantleid. Nende puhul tuleb muidugi arvestada asjaoluga, et seljakaunistused ei pruugi järgmisel hooajal väga trendikad olla. 

Seega, kui poodi suundud, siis vali mõni alljärgnevatest ülerõivastest: 

 

 

Teksatagi – tagid on moeareenil ilma teinud juba mitu hooaega. Tänavune trenditagi on veidi oversize mõõdus ning ideaalis ka pilkupüüdvate kaunistustega. Tõsi, tegemist on eelkõige noorematele moefännidele ülihästi sobiva valikuga. 

Mango 49,99 € 


 

Kimonojakk – kimonod on sel hooajal eriti populaarsed ning neist inspireeritud jakid samuti. Seejuures on võimalik soetada nii selliseid, mis sobivad sooja suvepäeva, kui ka veidi paksemaid, millega kevadel ringi käia. 

Stradivarius 25,95 € 


Militaarsete mõjutustega jakid – Seejuures on eriti populaarsed just velvetist, naiselikuma lõikega militaarjakid. 

Stradivarius 69,95 € 


Pastelsed motikajakid – motikajakk on mõnes mõttes moeklassika, kuid sel hooajal võiks tavapärase musta vahetada näiteks roosaka või sinise pööratud nahast jaki vastu. Kusjuures hele jakk paneb näo palju rohkem särama kui tume! 

Zara 99,95 € 


Depitud joped – kui tavaliselt on sellised joped enamasti siiski talvele omased, siis nüüd on neist saadaval ka õhemad variandid, mis on põhjamaises kliimas kindlasti väga praktilised.  Kindlasti saab sellist jopet kanda ka varasügisel ning pehmemate talvede korral ka talvisemal perioodil. 

Massimo Dutti 79,95 € 


Chanelilikud jakid – kõik teavad kuulsaid Chaneli tviidjakke, kuid vähesed saavad endale neid mitmeid tuhandeid eurosid maksvaid jakke lubada. Sel hooajal on aga tviidjakid eriti popid ja chanelilikke jakke kõik koht täis. Seejuures on see kindlasti üks sellistest trendidest, mida sobib ühtviisi kanda nii noortel kui vanematel moefännidel.

Zara 69,95 € 


Silmapaistvate varrukatega jakid/mantlid – varrukad on sel hooajal fookuses ning nii polegi midagi imestada, et tavaliste sirgete varrukate asemel võiks ka jaki või mantli varrukas olla veidi erilisema kujuga. Eriti hästi sobib see trend naistele, kes eelistavad riietuda väga naiselikult ja ei karda oma välimusega pilke pöörata. 

Zara 69,95 € 

 

Millele mõelda, kui tuleb koolilõpukleiti ostma hakata?

22.05.2017 |

Millele mõelda, kui tuleb koolilõpukleiti ostma hakata?

Maikuu tähendab seda, et neil, kel on ees mõne kooli lõpetamine, hakkavad aktiivselt tegelema lõpuriiete ostmisega. Kuna üldjuhul on tegemist suhteliselt suure väljaminekuga, siis tasub vältida hetkeajendil tehtud otsuseid ja ikkagi ost korralikult läbi mõelda. 

Lõpuriiete ostmist ei tohiks sugugi kergekäeliselt võtta ja osta lihtsalt midagi suvalist ära. Tegemist on ju ikkagi riietega, mis jäädvustatakse pildile ning mida vaadatakse veel aastakümneid hiljem. Kes ikka tahab mitu aastat hiljem oma toona tehtud valiku üle piinlikust tunda? 

Seepärast peakski ostu korralikult läbi mõtlema ning võimalusel vältima kleidi või ülikonna ostmist viimasele minutile jätma. Esmalt tuleks aga paika panna eelarve: kui palju ollakse valmis riietele kulutama ning kas ostma peab ka jalanõud või on võimalik jalga panna midagi sellist, mis on juba varasemast olemas. Eelarve ei pea seejuures olema terve kuupalga suurune, sest enamasti siiski lõpuriideid uuesti selga panna ei taheta ning mõneks tunniks ostetud riiete eest ei tasu sadu eurosid välja käia. Kui siiski ollakse täiesti veendunud, et kleiti või ülikonda saab kanda veel ka edaspidi, siis võib nende eest ka veidi suurema summa välja käia. 

Asju, millele mõelda on aga veelgi. Näiteks kipuvad noored täiskasvanud tegema lõpuriiete valimisel nii mõnegi fopaa, mille üle saab terve suguvõsa ja kool naerda. 

Kui ülikonna puhul on asi lihtsam ning jälgida tuleb ainult seda, et see tõesti hästi istuks ning kas osta tume või hele ülikond. Seejuures viimase puhul polegi õiget ja valet otsust. Tume ülikond on vaid veidi praktilisem, sest seda saab edaspidi kanda ka talvistel üritustel. Seevastu heleda ülikonnaga on talvisel perioodil veidi veider kuhugi minna.

Lõpukleitidega on moeämbreid teha väga lihtne

Näiteks arvavad paljud lõpetajad, et just lõpuaktus on koht, mida kohelda kui elu esimest balli või punavaibaüritust ja kohale saabutakse ballikleidis, mis liigagi tihti kujutab endast taftihunnikut. Olgu öeldud, et ballikleidid, olgu nad siis taftist või mingist muust materjalist, ei ole kindlasti õige valik. Samuti tahavad noored lõpetajad kindlasti selga panna midagi sellist, mis vaevalt katab istmiku. Üüberminid on samuti keelatud, sest isegi kui jalad on näitamist väärt, siis selline kleit ei ole aktusel lihtsalt sobilik ja ajab pedagoogid kindlasti vägagi närvi. Seejuures peaks arvestama, et aktusel on vaja ka istuda, mis võib minikleidiga osutuda küllaltki keeruliseks ettevõtmiseks. 

Vältima peaks ka liigselt ümber keha hoidvaid ja kehakumerusi esile toovaid kleite kuna need on lihtsalt liiga seksikas. Seksikusefaktor olgu lõpukleitide puhul pigem väiksem. Sinna alla käivad ka liiga väljakutsuvad dekolteed. 

Eksimuseks võib pidada ka kõiksuguseid litter- ja klubikleite. Kuigi sellise asja ostmine võib tunduda mõistlik, sest seda saab ju peale aktust veel kanda, siis klubikleidiga kindlasti ei kõlba aktusele tulla. 

 

Kleidid, millega ei tasu moeämbrit karta:

 

H&M 79,99 €  


River Island 65 € 


Vera Mont 149,99 € (Tallinna Kaubamaja)


Ted Baker 249,99 € (Tallinna Kaubamaja) 


Tallinn Dolls 95 € 

Päikeseprillimoes ruulib edevus!

01.05.2017 |

Päikeseprillimoes ruulib edevus!

Kuna päike paistab vahelduva eduga juba õige eredalt, siis tasub välja otsida päikeseprillid. Loomulikult ei piisa aga igasugusest suvalisest prillipaarist, vaid ka päikeseprillide puhul on omad trendid, millest juhinduda.

Sarnaselt rõivamoega, kus iga hooaeg toob uued trendituuled, on nii ka päikeseprillimaailmas. Loomulikult saab päikeseprillide puhul võimalik lähtuda klassikast ja osta endale prillid, mis on alati moodsad, kuid need, kes tahavad endale veidi äkilisemat välimust, võiksid siiski midagi teada ka päikeseprillimoest. Seejuures tasub märkida, et päikeseprillide mõju riietuse trendikaks muutmisel, ei tasu sugugi alahinnata. Tihti ongi just päikeseprillid need, mis outfitile selle viimase, puuduoleva särtsu lisavad. 

Kuid, mis siis toimub sel kevadsuvel päikeseprillimoes?

Nii nagu mitu hooaega on päikeseprillid kõike muud kui tagasihoidlikud. Ilma teevad eelkõige pilgupöörajad, mille kohalolek ei jää ilmselt ühelegi möödujale märkamata. Tõsi, kui veel eelmisel suvel võis näha päikeseprille, mille raamidel istusid linnud ja lillekesed, siis sel hooajal on trend mõnevõrra tagasihoidlikumaks muutunud. Samas, värvi on päikeseprillidesse kindlasti juurde tulnud. Seejuures värvilised ei ole mitte raamid, vaid hoopis klaasid. 

Nii ongi kõige moekam soetada endale näiteks oranžide või kollaste klaasidega prillid. Viimane, muide, on ka üks alanud hooaja suurimatest moevärvidest. Kollased prilliklaasid viitavad 70ndatele, mis juba mitmendat hooaega on moeareenil ilma tegemas. Sama trendikad on aga ka näiteks roosade, siniste või roheliste klaasidega päikeseprillid. Samuti ei ole moeareenilt kuhugile kadunud peegelklaasidega päikeseprillid. Viimased on eriti populaarsed väljamaiste moefännide seas. 

Trendiprille:

 

Zara 15,95 € 


Massimo Dutti 59,95 € 


H&M 6,99 € 


River Island 17 € 


Kui igal hooajal uute trendiprillide ostmine kõne alla ei tule või eelistatakse lihtsalt klassikat?

Klassikat on päikeseprillide seas seinast seina. Leida võib nii väga naiselikke kui ka veidi äkilisema välimusega ja sportlikumaid raame. Näiteks on piloodiprillidest saanud moeklassika, mis sobivad pea iga näokujuga ning annavad alati välimusele midagi juurde. Ray-Ban’id on seejuures tuntuim piloodiprillide bränd, kuid tänaseks on neid saadaval nii kiirmoekettides kui ka väga kalliste disainerbrändide kollektsioonides.

Moeklassikaks on ka kiisusilmadega päikeseprillid ehk siis kassi silmakuju meenutava raamiga prillid. Need sobivad eelkõige just naiselikumat stiili eelistavale naisele. 

Klassikute hulka kuuluvad ka suured neljakandiliste raamidega prillid. Tõsi, neljakandilise raami puhul peaks eelkõige jälgima seda, et need ikka näokujuga sobiksid. Näiteks ei tasu neljakandiliste päikeseprillide poole vaadata neil, kel on endal väga nurgeline nägu. Pigem sobivad need ümara näoga inimestele, andes näole rohkem vorme. 

Klassikalisi päikeseprille:

River Island 17 € 


H&M 39,99 € 


Zara 17,95 € 

 

Leiti 30 vastet