Garderoob

RSS
Viimased Parimad Populaarsemad
Vali kategooria:
Mida tasub allahindlustel šopata ja mida mitte?

17.01.2017 | 1182 blogijad

Mida tasub allahindlustel šopata ja mida mitte?

Allahindlused ei jäta ilmselt kedagi külmaks, kuid selleks, et neist kasu lõigata, tuleb teada, kus, millal ja mida osta. 

Allahindlushooaeg on käimas ja olgu öeldud, et jaanuarikuised allahindlused on võrreldes suviste allahindlustega just need kõige magusamad. 

Kindlasti tasub allahindlustesse suhtuda teatava eelarvamusega ja mitte pea laiali otsas otseteed esimesse poodi sisse joosta. Näiteks ei tasu väiksema kui 50-protsendilise allahindlusega mitte midagi osta ning pigem oodata poodides allahindluste teist lainet, kui kaup on juba rohkem alla hinnatud ja õiglasema hinnaga. 

Kuid mida osta?

Kuna talvekuud hakkavad siiski varsti mööduma, siis kampsunite, mütside ja mantlite ostmisega ei tasu hulluks minna, vaid pigem soetada asju, mida saab ka kevade saabudes kanda. Samas, kui tegemist on mõne klassikalise mantliga, mis järgmiseks talveks moest pole läinud, on seegi hea raha säästmise viis, kuna ülerõivad kipuvad reeglina päris kallid olema. 

Trendirõivastest võiks üldse eemale hoida kuna nende eluiga enamasti järgmisse talve ei ulatu ning nii võivad need kappi lihtsalt seisma jääda. Pigem tasub soetada riideid oma baasgarderoobi. Näiteks klassikalised teksad, tumedad bleiserid, nahktagid, trentšmantlid, kašmiirist kampsunid jne kuuluvad heade allahindlusostude hulka. 

Kindla peale minek on spordirõivaste soetamine. Tõsi, ka need on seotud hooajaliste kollektsioonidega, kuid ilmselt ei huvita enamikke inimesi, millisest kollektsioonist nende retuusid ja sporditopp on, eriti juhul, kui tavahinnaga maksavad need sama palju kui korralik mantel. 

Kui on luksusejanu, kuid tavahinnaga jäävad need asjad ainult unistuseks, siis tasub allahindlusi loomulikult oma “janu” rahuldamiseks kasutada. Kusjuures väga sageli on luksuskaubal just suurem allahindlusprotsent ning nii võib nii mõnegi disainertoote saada isegi 80% odavamalt. 

Kes poodides allahindlushunnikutes tuuseldada ei viitsi, siis tasub oma oste teha hoopis veebis. Kusjuures veebipoodides on sageli valik päris poodidega võrreldes suurem ja kohati on allahindlusprotsentki suurem. 

Millistel veebipoodides tasub moefännidel silma peal hoida?

www.topshop.com (Eriti magus koht neile, kes armastavad oma riietega silma paista. Seejuures tasub mainida, et nende allahindlusnurk ei ole hooajaline, vaid aastaringne.)

www.avenue32.com (Küllaltki vähetuntud, luksusbrände müüv, veebipood, kus allahindluste ajal on 80-protsendilised sooduspakkumised vägagi tavalised.) 

www.boozt.com (Skandinaavia brände vahendav veebipood, kus on võimalik soetada kõiki selliseid brände, mida Eestis ei müüda ja mille ostmiseks tuleks reeglina Rootsi või Soome sõita.)

www.asos.com (Briti kõige suurem ja kuulsam veebipood, kus on riideid ja aksessuaare igas võimalikus hinnaklassis.)

www.missselfridge.com (Briti kiirmoebränd, kus on nii veidi pööraseid kui ka tagasihoidlikumaid asju veidi vanematele naistele.) 

www.mytheresa.com (Luksuskaupade veebipood, mille omapäraks on see, et allahinnatud disainerkaupu on võimalik soetada aastaringselt.)

Mõned näited veebipoodide pakkumistest: 

 

Hunkydory (Boozt.com) Hind enne 179 € / Hind nüüd 71,60 € 


Dolce & Gabbana (mytheresa.com) Hind enne 845 € / Hind nüüd 422 € 


Miss Selfridge Hind enne 55 € / Hind nüüd 38 € 


Topshop Hind enne 105 € / Hind nüüd 55 € 

 

 

 

 

Mida panna selga aasta kõige glamuursemale peole?

26.12.2016 | 1182 blogijad

Mida panna selga aasta kõige glamuursemale peole?

Detsembrikuuga algab ühtlasi ka kuu pikkune peohooaeg, kuid firma jõulupeo ja perekeskse jõululaupäeva kõrval on kindlasti kõige glamuursem pidu just aastavahetus. Samas on glamuurse ja veidi labase riietuse vaheline joon õhkõrn ning endast labase mulje jätmine üpris kerge. 

Aastavahetuse pidu on aasta kõige glamuursem pidu, kus litreid, kulda ja karda ei ole kunagi liiga palju ning “less is more” on omamoodi sõimusõna. Samas tuleb sellise küllusega siiski ettevaatlikult ringi käia ning ainuüksi aastavahetuse pärast ei tasuks ennast siiski diskokuuliks riietada või panna jalga liiga kõrgeid kontskingi, millega tavapeolgi ei suuda kahte sammu astuda. 

Samas tavalist peoriietust võiks veidi siiski vürtsitada. Näiteks tasub naistel kindlasti panna tavapärasemast rohkem rõhku ehetele ja kanda isegi midagi veidi ebatraditsioonilist või ootamatutki. Kõige kergem viis riietusele särtsu lisada on kingade näol. Näiteks päästab sädelev king hädast välja väikese musta kleidi võ muidu klassikalise, kuid igavavõitu riideeseme. Kellel on plaanis aastavahetusel aga pikemalt õues viibida, siis lahtise kinga asemel võiks jalga panna hoopis mõne pidulikuma poolsaapa. 

Samamoodi aitab sära riietusse tuua sädelev ridikül. Samas, kui king juba sädeleb, siis sädelev kott võib olla veidi maitselage kombinatsioon. Tavalise sulemanti või –jope asemel tasub aga just aastavahetuseks kapist välja tuua oma (kunst)karusnahast jakid ja mantlid, sest kui on miski millest õhkub glamuuri, siis on seda just need. Lisaks ei tee paha see, et need on üpris soojad. 

Kuid nagu juba eespool mainitud, ei tasu ka liiale minna. Nii näiteks ei tasu selga panna mikrominisid ja sobitada neid killerkontsadega. Või siis paljastada korraga nii säärejooks kui dekolteesuurus. Siin tasub kinni pidada reeglist – kui dekoltee on avar, siis kata jalad kinni ja kui jalad on paljad, siis kata ennast ülevaltpoolt kinni. 

Meestel on mõnevõrra lihtsam ning head muljet endast samuti kergem jätta. Kui tegemist ei ole just väga viisaka peoga, mis ülikonda ja lipsu nõuab, siis tasub need koju jätta ja lähtuda niinimetatud smart casual stiilist. Pidulikkust ja glamuuri lisab tavalise jaki asemel kindlasti sametpintsak, mis on ka üheks selle hooajaks moehitiks. Näiteks komplekt sametpintsakust, eestnööbitavast valgest särgist ja viisakamatest pükstest, milleks võivad äärmisel juhul olla ka tumesinised teksad, jätab igast mehest väga šiki mulje. Kindlasti tasub eemale hoida kõiksugustest lõhkistest ja kulunud välimustega, tagumiku peal rippuvatest pükstest ja nõmedate kirjadega T-särkidest. Aastavahetus on see üks päev, kus neid kohe tõesti kanda ei tasu. 

 

Naistele aastavahetuseks:


Karen Millen 325 € 


Zara 69,95 € 


Dune London 165 €


Michael Kors 459,99 € (Tallinna Kaubamaja)


 

Meestele aastavahetuseks:

Zara 99,95 € 


H&M 29,99 € 


River Island 55 € 

Nõmedad jõulukampsunid – mis asjad need on? 

19.12.2016 | 1182 blogijad

Nõmedad jõulukampsunid – mis asjad need on? 

Nõmedatest jõukampsunitest on saanud omamoodi jõulutraditsioon, mis käivad jõuludega kaasas täpselt sama kindlalt kui verivorst ja hapukapsad. Millega on aga üldse tegemist? 

Ameerikas juba väga kaua aega tagasi alguse saanud jubedate jõulukampsunite trend kinnitab iga aastaga järjest tugevamalt kanda ka Euroopas. Ei, tegemist ei ole vanaemade kootud kampsunitega, millega jõuluajal lapsi terroriseeritakse ja mis enamasti on kõike muud kui need, mida lapselapsed tegelikult selga tahavad panna. Jubedad jõulukampsunid ei ole aga sugugi vanavanemate raske töö mõnitamine, vaid hoopis omamoodi trend, millele pani aluse koomik Bill Cosby. Cosbyt peetakse tegelikult lausa koledate jõulukampsunite isaks. Tänud temale jõudsid need 80ndate komöödiaseriaalidesse, kus pereisa jõuluajal alati mõne veidi tobeda jõulukampsuniga pühademeeleolu tekitas. Esialgu kandsid seda vaid hipsterid ja vanaisad, kuid nüüdsest on jõulukampsunitest saanud täpselt sama ametlik jõulude osa nagu seda on jõulukuusk ja verivorstid. Inetutest jõulukampsunitest kirjutatakse raamatuid, peetakse võistlusi ning Kanadas korraldatakse isegi suuri pidusid, kuhu sisse saamiseks peab ilmtingimata just veidras jõulukampsunis kohale tulema. Tõsi, meeste hulgas on nad jätkuvalt veidi populaarsemad ning poodides tasub jõulutemaatilisi kampsuneid otsida just meeste osakonnast. See aga ei tähenda, et naised neid kanda ei võiks või endale sobivat kampsunit hoopis meesteriiete osakonnast osta. 

Seejuures väärib märkimist veel seegi, et koledal jõulukampsunil on lausa oma päev. Nimelt on väidetavalt 16. detsember see päev, kus tähistatakse ülemaailmset koleda jõulukampsuni päeva ning sellel päeval tuleks päev otsa käia ringi mõne jõleda jõulukampsuniga, olgu siis minek tööle, kooli või pulmapeole. 

Lisaks inimestele, müüakse naljakaid jõulukampsuneid aga ka lemmikloomadele. Niisiis peaksid jõuluajal ka koerad ja kassid lumememmede ja põhjapõtradega varustatud kampsunitega ringi käima. Isegi Briti kuningakoja perekonnast tehtud vahakujud Londoni vahakujude muuseumis said jõulude saabudes endale selga naljakad jõulukampsunid ja seejuures ei pidanud muuseumitöötajad paljuks ka kuninganna koeri pühadekapsikutesse riietada. 

Kuid, milline on siis kampsun, mille kohta saab öelda, et tegemist on pesueht jubeda jõulukampsuniga?

Ainult sellest, kui ostate poest mõne lumememme, põhjapõdra või päkapiku pildiga kampsuni ei piisa, et trendi jälgida. Kindlasti vajab jõulukampsun ka kuusekarda, kilisevaid ja kolisevaid kellukesi, kuuseehteid ja kui on soov eriliselt silma paista, siis võib kampsunile külge monteerida ka vilkuvad kuusetuled. Kui sama kampsik õnnestuks ka veel mõnda jõululaulu mängima panna, siis võib kindel olla, et olete tabanud naelapead. Loomulikult ei tasu loota, et mõnest poest sellise kampsuni kätte saab, vaid pigem tulebki poest tuua pildiga kampsun, mida siis kodus vastavalt võimalustele edasi tuunida. 

 

Näiteks on võimalik neid jõulutemaatilisi kampsuneid “õigemaks” tuunida:

 

 

River Island 33 € 


Asos 40 € 


Asos 29,33 € 


H&M 19,99 € 

 

Leiti 23 vastet