Millele mõelda, kui tuleb koolilõpukleiti ostma hakata?

22.05.2017
Postitatud kategoorias: Garderoob

Millele mõelda, kui tuleb koolilõpukleiti ostma hakata?

Maikuu tähendab seda, et neil, kel on ees mõne kooli lõpetamine, hakkavad aktiivselt tegelema lõpuriiete ostmisega. Kuna üldjuhul on tegemist suhteliselt suure väljaminekuga, siis tasub vältida hetkeajendil tehtud otsuseid ja ikkagi ost korralikult läbi mõelda. 

Lõpuriiete ostmist ei tohiks sugugi kergekäeliselt võtta ja osta lihtsalt midagi suvalist ära. Tegemist on ju ikkagi riietega, mis jäädvustatakse pildile ning mida vaadatakse veel aastakümneid hiljem. Kes ikka tahab mitu aastat hiljem oma toona tehtud valiku üle piinlikust tunda? 

Seepärast peakski ostu korralikult läbi mõtlema ning võimalusel vältima kleidi või ülikonna ostmist viimasele minutile jätma. Esmalt tuleks aga paika panna eelarve: kui palju ollakse valmis riietele kulutama ning kas ostma peab ka jalanõud või on võimalik jalga panna midagi sellist, mis on juba varasemast olemas. Eelarve ei pea seejuures olema terve kuupalga suurune, sest enamasti siiski lõpuriideid uuesti selga panna ei taheta ning mõneks tunniks ostetud riiete eest ei tasu sadu eurosid välja käia. Kui siiski ollakse täiesti veendunud, et kleiti või ülikonda saab kanda veel ka edaspidi, siis võib nende eest ka veidi suurema summa välja käia. 

Asju, millele mõelda on aga veelgi. Näiteks kipuvad noored täiskasvanud tegema lõpuriiete valimisel nii mõnegi fopaa, mille üle saab terve suguvõsa ja kool naerda. 

Kui ülikonna puhul on asi lihtsam ning jälgida tuleb ainult seda, et see tõesti hästi istuks ning kas osta tume või hele ülikond. Seejuures viimase puhul polegi õiget ja valet otsust. Tume ülikond on vaid veidi praktilisem, sest seda saab edaspidi kanda ka talvistel üritustel. Seevastu heleda ülikonnaga on talvisel perioodil veidi veider kuhugi minna.

Lõpukleitidega on moeämbreid teha väga lihtne

Näiteks arvavad paljud lõpetajad, et just lõpuaktus on koht, mida kohelda kui elu esimest balli või punavaibaüritust ja kohale saabutakse ballikleidis, mis liigagi tihti kujutab endast taftihunnikut. Olgu öeldud, et ballikleidid, olgu nad siis taftist või mingist muust materjalist, ei ole kindlasti õige valik. Samuti tahavad noored lõpetajad kindlasti selga panna midagi sellist, mis vaevalt katab istmiku. Üüberminid on samuti keelatud, sest isegi kui jalad on näitamist väärt, siis selline kleit ei ole aktusel lihtsalt sobilik ja ajab pedagoogid kindlasti vägagi närvi. Seejuures peaks arvestama, et aktusel on vaja ka istuda, mis võib minikleidiga osutuda küllaltki keeruliseks ettevõtmiseks. 

Vältima peaks ka liigselt ümber keha hoidvaid ja kehakumerusi esile toovaid kleite kuna need on lihtsalt liiga seksikas. Seksikusefaktor olgu lõpukleitide puhul pigem väiksem. Sinna alla käivad ka liiga väljakutsuvad dekolteed. 

Eksimuseks võib pidada ka kõiksuguseid litter- ja klubikleite. Kuigi sellise asja ostmine võib tunduda mõistlik, sest seda saab ju peale aktust veel kanda, siis klubikleidiga kindlasti ei kõlba aktusele tulla. 

 

Kleidid, millega ei tasu moeämbrit karta:

 

H&M 79,99 €  


River Island 65 € 


Vera Mont 149,99 € (Tallinna Kaubamaja)


Ted Baker 249,99 € (Tallinna Kaubamaja) 


Tallinn Dolls 95 € 

Järgmine postitus

KommentaaridSul on võimalus sisestada esimene kommentaar!