Testi end! Kas teed vahet kiirmoel ja kallil brändil?

29.04.2016
Postitatud kategoorias: Garderoob

Testi end! Kas teed vahet kiirmoel ja kallil brändil?

See on kõigile teada, et moemaailmas kopeerivad kõik kõiki ning nii võibki juhtuda, et kahe äravahetamiseni sarnase asja eest küsitakse luksusbutiigis tuhandeid eurosid, kiirmoepoes aga mõnikümmend eurot. 

Kui ajatute klassikute puhul võib võimalusel kaaluda suurema summa maksmist, siis moehittide eest, mis on hitid tõesti vaid mõne kuu ja edasi näevad lihtsalt veidrad välja, ei tasu kindlasti ülemäära palju raha välja käia. Eriti veel seetõttu, et tegelikult kopeerib kiirmood luksusbrände aktiivsemalt kui kunagi varem ning luksusbrändidele sarnaseid või identseid koopiaid on väga kerge leida. 

Kuna kevad on käes ja esimese asjana vahetavad inimesed talvised ülerõivad millegi kevadisema vastu ning fookusesse tõusevad kevadised ülerõivad, siis alljärgnevalt ongi välja toodud mõned ülerõivastehitid, mis on erinvad ainult hinnasildi poolest. 

Kuid esmalt, sellest, millised ülerõivad on sel kevadel need kõige trendikamad? Esikohal on piloodijakid, millest on küll saanud juba omamoodi klassika. Sel aastal peavad need moemärgi täielikuks tabamiseks olema kaunistatud lilledega ning materjali poolest olema veidi läikivamad. Kusjuures, läikiv materjal ja lilled piloodijakil pole sugugi ainult naiste teema, vaid oma õrnemalt poolt peaksid sel hooajal näitama ka mehed. Samuti on piloodijakk varasemaga võrreldes veidi pikemaks veninud. 

Ääretult populaarsed on veel nii pööratud nahast kui tavalisest nahast jakid. Viimased võiksid olla motikastiilis ehk veidi rokilikuma joonega. Eriti stiilne on jakk juhul, kui see on kolmveerand varrukatega ning veidi erksamas värvitoonis. Samas musta värvi nahkjakk on klassika, mida võib kanda rahulikult ka järgnevatel aastatel. 

Tõelliseks hitiks on teksatagid ja ilma varrukateta pikad pintsakvestid. Neist esimest võiksid kanda pigem noorema põlvkonna esindajad, nii poisid kui plikad, ning pintsakvestid sobivad hästi kontoriinimestele või veidikene viisakamat riietumisstiili eelistavatele naistele. 

Kes trendilainel surfata ei viitsi, siis kõige turvalisem valik on klassikaline trentšmantel. Seejuures tasub mõelda, et, kui trentšmantel on tõesti see, mis südame kiiremini põksuma paneb ning milleta ühtegi kevadet ette ei kujuta, siis oleks kasulikum investeerida ühte kvaliteetsesse mantlisse. Mitte aga kulutada tohutut raha igal aastal uue ostmisele, mis kokkuvõttes läheb kordades rohkem maksma. 

 Kes aga leiab, et klassikaline trentš on igav, siis trendikam variant sellest on sel aastal veidi õhemast materjalist, oversize tüüpi ning kerge sportliku mõjutusega. 

Nüüd aga väike test, kas tunned fotolt ära, milline on tuntud kaubamärgi kallis toode ja milline kiirmoetoode? Vastused leiad allpool.

 

PILOODIJAKK

A: 

 

B: 


NAHKTAGI

A:

 

B:


PÖÖRATUD NAHAST JAKK

A:

 

B:


TEKSATAGI

A:

 

B:


TRENTŠMANTEL (KLASSIKALINE)

A:

 

B:


TRENTŠMANTEL (TREND)

 

A:

 

B:


PINTSAKVEST

 

A:

 

B: 

 

 

Vastused:
Piloodijakk - A: Zara 69,95 € / B: Jonathan Saunders 2034 € 
Nahktagi - A: Zara 49,95 € / B: Iro 1778 € 
Pööratud nahast jakk - A: Etoile Isabel Marant 750 € /  B: Mango 89,99 € 
Tekstagi - A: H&M 29,99 € B: Acne Studios 270 € 
Trentšmantel (klassikaline) - A: Zara 79,95 €  / B: Burberry 1495 € 
Trentšmantel (trend) - A: Tom Ford 2950 € /  B:H&M 69,99 € 
Pintsakvest - A: Vince 470 € /  B:Zara 49,95 € 
Järgmine postitus

KommentaaridSul on võimalus sisestada esimene kommentaar!