Baasgarderoob – mis see on ja miks on selle olemasolu nii tähtis?

10.02.2016
Postitatud kategoorias: Garderoob

Baasgarderoob – mis see on ja miks on selle olemasolu nii tähtis?

Kui alustada moega päris algusest, siis esimese asjana räägitakse alati baasgarderoobist ja kuidas on see kõige aluseks. Kuid, mis asi see siis üldse on?

Laialt on levinud arusaam, et see, kui hästi keegi riides käib, sõltub sellest, kui palju tal raha on ning kui suur valik teda riidekapis ees ootab. Tegelikult päris nii see siiski ei ole, sest tihti võib lai valik lõppeda hoopis totaalse katastroofiga. Stiilse lõpplahenduse annavad sageli hoopis pealtnäha väga lihtsad riided ja aksessuaarid, mis ei ole mõjutatud ühestki hetketrendist, vaid mida saab kanda aastast aastasse. Selliseid klassikalisi rõivaid ja aksessuaare tuntaksegi moemaailmas baasgarderoobi nime all ning nende olemasolu on aluseks näiteks ka sellele, et kapi ees seistes ei teki kunagi tunnet, et pole midagi selga panna. 

Täpsemalt tähendab see seda, et igal inimesel peaks olema riidekapis rida klassikalisi rõivaid, mida saab alati ja kõigega kombineerida. Et aga riietus liiga üksluiseks ja tuhmiks ei jääks, võiks niinimetatud baasgarderoobi kõrval olla väiksem osa riideid ja ehteid, millega saab oma isikupära esile tuua ning välimusse karakterit lisada. Need riided ja ehted võivadki olla niinimetatud hooaja moeröögatused. Oluline on veel seegi, et baasgarderoobi kuuluvate asjade peale võib võimalusel julgelt rohkem kulutada, moeröögatused võiks aga hankida madalaima võimaliku hinnaga.

Kuid, mis siis baasgarderoobi alla käib?  

Kui alustada kõige lihtsamast, siis peaksid sinna kuuluma kindlasti paar hästiistuvaid tumesiniseid teksapükse. Kindlasti ei tasu teksapükse valides lähtuda moetrendidest, vaid sellest, mis figuuriga kõige paremini sobib. 

River Island 50 €


Kindlasti võiks olla ka valik ühevärvilisi T-särke – ja seda nii naistel kui meestel. Jälgima peaks seda, et T-särk ei oleks liiga lohvakas ega ka liiga ümber naha hoidev. Värvidest võiks eelistada musta, halli ja valget. 

H&M 4,99 €


Baasgarderoobi hulka kuulub ka kõrge kaelusega džemper, mida saab edukalt kanda nii professionaalsemas õhkkonnas kui ka vabal ajal.

Monton 29,95 €


Naiste puhul võiks riidekapis olla olemas ka valge pluus. Materjali puhul võiks eelistada siidi ning tegumood sõltub jällegi kandja eelistustest. Mehed seevastu võiksid varuda endale paar eest nööbitavat pikkade käistega särki

Zara 39,95 € (naistele)

H&M 24,99 € (meestele)


Kindlasti kuulub rõivaklassikute hulka ka pliiatsseelik, mida saab samuti kõikjal ja kõigega kanda.

Zara 29,95 €


Üleriietest võiks naistel olla kevadeks ja sügiseks trentšmantel ning talvel klassikaline villane, seotava vööga mantel. Julgematel kindlasti ka must nahktagi. Meeste puhul õhem kevadjope ning talvel näiteks parka. Meestel, kes liigavad ringi professionaalsemas keskkonnas võiks olemas olla ka villane poolmantel.

Marks&Spencer 186,99 € (trentšmantel naistele)

River Island 60 € (Parka meestele)


Aksessuaaride ja täpsemalt kingade puhul kuuluvad baasgarderoobi kindlasti mustad kontskingad, nahast, põlveni ulatuvad, pika säärega saapad ja tagasihoidlikus värvitoonis baleriinad. Meestel nahast talvesaapad ja pööratud nahast kingad. 

Zara 49,95 €

River Island 80 €


Kottidest kuulub baasgarderoobi suurem, nahast käekott, kuhu saab kõik eluks vajaliku mahutada ning mitmekülgselt kasutatav pisike niinimetatud crossbody kott, mida saab, nagu nimigi viitab, risti üle keha kanda. 

Zara 39,95 €

 

Fotod: Tootjad

Järgmine postitus

KommentaaridSul on võimalus sisestada esimene kommentaar!