Kaalust alla

RSS
Viimased Parimad Populaarsemad
Vali kategooria:
Treeningust taastumine

30.11.2015 | Martin V

Treeningust taastumine

Jätkame tervise lainel ning täna räägime taastumisest. Olgu ka öeldud, et postituse lõpust leiate meie järjekordse nädala auhinnamängu! 

 

Tugevamaks, kiiremaks ja vastupidavamaks saamine ei koosne ainult treeningust. Tasakaalupunkti säilitamiseks on oluline aru saada treeningu vastandi taastumise olulisusest. Kui on pingutus, siis peab sellele alati järgnema lõdvestus. Lühiajaliselt võib ühe äärmusega üle pingutada, aga kui tasakaal on pika aja vältel paigast, siis lõppeb see alati halvasti. Teoorias teavad enamik inimesi, et tähtis osa arengust on taastumine ja puhkamine. Praktikas on aga liiga tihti näha, et inimesed kes trennipisikuga nakatuvad ei pööra enam piisavalt tähelepanu taastumise protsessile. Pakume välja mõned aspektid, millele tähelepanu pöörata taastumise juures.

 

       -Kasuta periodiseeringut. Planeerige oma treeningkavasse sisse kergema koormusega nädalad taastavateks treeninguteks. Taastavatel treeningutel peaksite vähendama oma tavapärast koormust 10-20% võrra ja seda sõltuvalt treeningkavast ja eesmärgist. Arendades oma füüsist koos meiega, võid olla kindel, et ületreeningu vältimiseks kasutame just seda võtet. 

       -Planeeri treeningute vahele piisavalt aega, et keha jõuaks treeningust taastuda. On küllalt tavaline, et treenijad peavad oma treeningut seda paremaks, mida rohkem nende lihased järgmisel päeval tunda annavad. See pole aga tegelikkuses õige lähenemine. Tüüpilised treeningust tulenevad lihasvalu kirjeldajad on: lihaste tundlikus, kangus, vähenenud liigeste liikuvus, samuti lihaste painduvus ja vähenenud jõud. Nende märkide eiramine ja liialt vara treeningsaali naasmine tõstab oluliselt teie võimalusi end vigastada ja lõpetada füsioterapeudi kabinetis. Jälgige, et sama lihasgrupi treeningute vahele jääks minimaalselt 24-72 tundi sõltuvalt treeningu intensiivsusest. Kui õppite tunnetama, et lihas on eelnevast treeningust taastunud, tagate suurema arengupotentsiaali. Mida paremasse vormi te jõuate, seda kiiremaks muutub ka taastumine. Ära taha kohe liiga palju, kõik tuleb järk-järgult.

       -Maga piisavalt palju. On uuringutega kindlaks tehtud, et unepuudus mitte ainult ei vähenda võimet edukalt treenida vaid see ka vähendab treeningust saadavat treenituse tõusu. Magamatuse tingimustes tõuseb üldine tujukus, väsimus ja meie füsioloogiline võime tulla toime treeningust tuleneva stressiga. Une ajal erituvad hormoonid on üks tähtsamaid faktoreid taastumise juures. Magamise mõte ongi meid tegelikult varustada uue energiaga ja taastada eelnenud päeva koormusest. Proovige endale välja kujundada rutiin. Peamiselt puudutab see magamamineku kellaaega. Üritage vähemalt nädala sees minna alati samal ajal magama. Magamistoas proovige saavutada võimalikest ärritajatest vaba, pime keskkond. Katsuge stabiilselt magada 8 tundi päevas. Võimaluse korral võiksite päeval värskendada oma energiavarusid pooletunnise uinakuga.

       -Veevarustus. On teada, et veepuudus vähendab suutlikkust treeningu vältel, kuid sama juhtub ka taastumise ajal. Reegleid on palju, kuid arvestage, et tarbiksite 1 liitri vett umbes 1000 kalori kohta, mida päevas kulutate. Piisava veejoomise ja magneesiumi kasutamisega võid vabaneda kroonilistest peavaludest, krampidest ja paljudest teistest ihuhädadest, mida esiti ei oskaks veepuudusega võib-olla seostadagi.

       -Hoidke oma toitumine korras. Taastumisele on tähtis, et saaksite võimalikult kiiresti pärast treeningu lõppu lihaste taastamiseks vajaliku koguse valku. Süsivesikud on aga peamised lihaste energiaga varustajad. Kui toitumise teema tundub teile piisavalt segane, uurige meilt toitumiskavade kohta. Meie kavad koostatakse individuaalsetest vajadustest lähtuvalt ning need toetavad edukat taastumist.

       -Käige aeg-ajalt massaazis. See leevendab lihaspinget, parandab vereringet ning pakub üleüldist lõõgastust. 

       -Kasutage muid käepäraseid vahendeid taastumise parandamiseks. Rullige ennast vahurulliga. Samuti on sooja ja külma vaheldumine lihastele väga hea. Lihtsaim moodus selleks on pärast sauna ennast külma duššiga loputada. Pärast treeningut võib võtta kodus sügavkülmast kasvõi mõne jääkuubiku ja hõõruda seda koormuse saanud lihastele. 

 

Paljude edasijõudnute treening kannatab, sest nad usuvad teadvat oma kogemuste põhjal, mida eduks vaja on. Kõige suurem viga mida nad teevad on see, et ei pööra piisavalt tähelepanu taastumisele. Urban Fitness’i kava on välja töötatud kõiki neid aspekte silmas pidades.

Iga etapp mida siin artiklis kirjeldasime on oluline selleks, et su treening oleks efektiivne ja tulemused parimad. Ära jäta nimetatud punktidest ühtegi tähelepanuta. 

 

Võida omale professionaalne NIKE Dri-Fit treeningsärk!

Loosis osalemiseks helista või saada sõnum numbril 1182 ja teavita meid oma kaalulanguse EESMÄRGIST!

Loosi läheb 1 MEESTE ja 1 NAISTE särk! Loosimine toimub juba esmaspäeval (07.12.15).

Et Sinu treeningud oleksid võimalikult mugavad, on Sul vaja professionaalset riietust. Särk laseb kehal hingata ning hoiab Su keha kuivana.

NB! Kõik osalejad saavad ka helistades SALASÕNA, mille alusel on Sulle mistahes Urban Health & Fitnessi toitumis- ja treeningkava 20% soodsam!

 

Tule tutvu meie "Kaalust alla" kampaaniaga siit!

Kuidas leida motivatsiooni treenimiseks?

07.12.2015 | Martin V

Kuidas leida motivatsiooni treenimiseks?

Motivatsioon on väga seksikas teema. Kuigi inimene on valdavalt laisk, tahab ta tihti, et homme oleks ilm soojem ja muru rohelisem kui täna. Kas motivatsioon võiks olla isiklike eesmärkide saavutamiseks midagi sarnast kui äris on innovatsioon? Kõik teavad, et see on hea. Seda on raske leida ja veel raskem hoida. Paljude jaoks on tegemist kuu varjatud poolega mille olemasolust ollakse teadlik, kuid mis sellele vaatamata jääb kaugeks ja kättesaamatuks.

 

Need valitud aga, kes on leidnud kestva motivatsiooni on tunnistajaks suurtele muutustele. Motiveeritud inimene suudab teha seda, mida motiveerimata inimene peab võimatuks. Tasub proovida! Paneme oma kogemuse põhjal kirja, mis aitab kaasa motivatsiooni tekkele ja kuidas seda hoida.

 

Võti motivatsiooni leidmise juurde peitub hetkes. Ta peitub positiivsetes momentides ja arusaamades, miks ma seda teen. Tulemuse seostamine saadava isikliku kasuga on isikliku motivatsiooni võti.

 

Kui harrastate mõnda spordiala, siis teate, et mõne selle sama ala tõeliselt haarava võistluse vaatamine tekitab jalamaid tahtmise spordivarustusse hüpata ja selle alaga tegelema hakata. Eriti kui võidab lemmikmeeskond, veel parem kui kodumaa. Kasutage selliseid momente, et end tugeva motivatsioonilaenguga sütitada. Kasvõi tänavu Eesti jaoks lõppenud korvpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniir oli heaks näiteks, kuidas paljud inimesed kogevad võimsaid emotsionaalseid laenguid, mida spordil meile kõigile pakkuda on.

 

Kasutage motivatsiooniallikana oma õnnestumisi ja edukogemusi. Kui teil on hästi läinud siis on väga tõenäoline, et tunnetate - siit võiks ju veel edasi minna ja areneda. Tajuge ära need hetked  ja sel ajal pidage plaani. Pange oma eesmärgid paika ja sisestage endale, et hakkate järjepidevalt nende täitmise nimel tööle.

 

Sisemise motivatsiooni ehk püsiva tahtmiseni, millest puudub laineline üles-alla võnkumine, jõuab ainult läbi mõistmise. Aru saamise, miks ma seda teen ja kuidas ma seda teen. Kui peas on nendele küsimustele vastused olemas ei lase positiivsed tulemused end kaua oodata.

 

Ärge unustage juba sissejuhatavas artiklis mainitut. Motivatsiooni on igal inimesel! Muidu ei tõuseks me hommikul voodist sooja teki alt ülessegi. Ülejäänu on paljuski oma argipäevade eduka planeerimise ja oma tegevuse taga kasuteguri nägemise kombinatsioon.
 

Motivatsioon on aga kõigest üks mündi pool, vaid poolosa eduks vajalikest tingimustest. Teine pool on võime ja teadmised. Lisaks jaotuvad need mõlemad veel omakorda kolme eri kategooriasse. Produtseerimaks muutust ja soovitud tulemusi võtke arvesse neid kuut tegurit:

1)   isiklik motivatsioon

2)   Isiklik võimekus

3)   sotsiaaline motivatsioon

4)   sotsiaalne võimekus

5)   struktuurne motivatsioon

6)   struktuurne võimekus

 

Kõik algab tõesti teist enestest, aga paljude inimeste jaoks see lõppeb ka ainult isikliku motiveerimisega. Ärge unustage motivatsiooni otsimisele lisaks ka oma teadmisi arendada. Seda oleme Urbanfitnessi tiimiga algusest peale propageerinud. Anname oma parimad teadmised teile edasi ja soovitame iseseisvalt teemade kohta lisa lugeda. Saame soovitada pädevat kirjandust enamuste meie klientidele huvipakkuvate teemade kohta. Tunnustatud ekspertide kirjutatud raamatud on lihtne ja väga produktiivne meetod, mida teadmiste arendamiseks kasutada.


Teame, et kliendid hindavad ja jäävad meiega siis, kui nad tunnevad, et oleme osa nende pingutusest. Siinkohal tuleb mängu sotsiaalne võimekus ja motivatsioon. Suurendate oluliselt oma õnnestumise tõenäosust, kui kaasate oma tegevusse oma sotsiaalse võrgustiku. Treeneri, partneri, lapsed/vanemad või mõne sõbra. Meie toitumiskavadega käib kaasas tugiisiku programm. See on keegi kes on sinust enne juba alustanud tervislikku toitumist. See tagab sotsiaalse motivatsiooni ja annab meie klientidele õlg-õla kõrval tunde. Tõsta lisaks ka oma sotsiaalse võrgustiku võimekust.

 

"Miks sa ennast näljutad",  "Mis sellest treenimisest sulle kasu on?"

Need on kõigest mõned näited lausetest, mida võid kuulda oma pereliikmete- tuttavate suust. Rääkige neile oma eesmärkidest, andke lisateadmisi ja tõstke nende teadlikkust. Inimene ei mõista seda, millest ta aru ei saa. Aita neid ja saad kahtlejate asemel toetajad ja miks mitte kaaslased nii toitumises kui treeningus. Meie tootevalikust leiab näiteks ka toitumiskavad paaridele ning perekondadele, mis toetavad sotsiaalse rolli tähtsust meie edu saavutamise juures. On väidetud, et kui inimene alustab tervisliku toitumise teed, aga tema partner mitte, siis on 50% suurem võimalus läbi kukkuda.
 

Lisaks neile kahele- isiklikule ja sotsiaalsele- tegelege ka struktuurse pagasiga. Nii treening- kui ka toitumiskava tarbeks täidetaval ankeedil küsime teie argipäeva kohta. Millal ärkate, milline on teie päevagraafik, mis kell uinute jpm. Kõik on mõeldud selleks, et suurendada õnnestumise tõenäosust läbi struktuurse võimekuse parandamise. Võtame aluseks teie taustsüsteemi ja kooskõlastame selle uue tegevusega, milleks võib-olla nii treeningkava või tervislik toitumine. Struktuurse motivatsiooni võtmes soovitame kujundada oma elu nii, et see toetaks te püüdlusi ja oleks abiks, mitte ei seaks takistusi parema tervise, füüsilise vormi ja heaolu saavutamisele. Abivahendid selleks võivad olla näiteks oma telefonikalendrisse meeldetuletuste lisamine söögiaegadel, miks mitte endale preemiate lubamine kui olete endale antud lubadusi pidanud.

Võttes arvesse kõiki neid kuute suurendate olulisel määral oma edu tõenäosust.

Lisame järgnevalt veel mõned nipid ja nõuanded, mis seostuvad motivatsiooni ja muutuste juhtimisega.

 

•    Looge endale täpsed ajalised nõudmised. Konkreetsus on oluline. Treeningute puhul tuleb kasuks kui planeerite täpselt päeva ja kellaaja pealt oma treeningud nädalakalendrisse sisse, mitte ei mõtle lihtsalt, et küll ma need 3-4 korda nädalas kätte saan. Toitumise poole pealt on oluline mõelda välja täpne rutiin lähtuvalt oma päevaplaanist, mis aegadel ja kuidas tervislikult süüa.

•    Kasutage treeningpäevikut. Nii võistlete pidevalt iseenda parimate tulemuste vastu. Soov areneda saab ilmsiks.

•    Keskenduge sellele mida teete. Vältige mõttekäiku: "ma ei tohi magusat süüa, sest siis ma käitun oma eesmärgile vastupidiselt." Keskenduge eesmärgile ja positiivsetele vahenditele, mida selle saavutamiseks on vaja. Liigne takistustele keskendumine muudab neile vastupanemise raskemaks "keelatud vili on kõige magusam". Kui olete hädas oma sõltuvustega loo ka nende ümber rutiin. Näiteks kui mul on suur magusavajadus siis haaran selle asemel hoopis ühe puuvilja või kui üritan vältida sotsiaalset alkoholi tarbimist siis võtan seltskonda jõudes alati klaasi vett või tulen autoga.

•    Esimese 60 päeva jooksul on oluline mitte võtta liiga suurt muutumise koormust korraga. Sellepärast soovitamegi paljudel inimestel, kes üle pika aja soovivad terveid eluviise järgima hakata alustada toitumisega 1-3 kuud enne, kui juurde panna treeningkava. Liiga paljude muutustega võib olla korraga keeruline kohaneda. Iga muutus nõuab jõudu.

•    Võtke aega vähemalt 2 korda nädalas selleks, et taassõnastada endale oma eesmärki ja põhjuseid, miks mingit muutust üritate läbi viia. Nii kinnistub see aina sügavamale.

•    Tehke oma muutuse mõõtmine konkreetseks. Looge sobiv vorm kuidas kontrollida, kui hästi te oma eesmärki täidate.

•    Iga kord kui söön nii nagu kavas ette nähtud panen Urbanfitnessi poolt kavaga kaasa saadud blanketile või vihikusse/märkmikusse "+" tähise, kui olen kavast kõrvale kaldunud siis "-". Sean eesmärgi, et vähemalt 90% minu toidukordadest oleksid tähisega "+". Samad meetodid saab üle kanda paljudesse teistesse eluvaldkondadesse. 

 

Kallid lugejad, loodame, et antud artikkel lisas teile õhinat ja pani teid motivatsiooni ja muutuste juhtimise teemale mõtlema. Kui antud teema tekitas küsimusi või jagamise vajadust ootan meeleldi teie kirju mihkel@urbanfitness.ee

 

Tule tšeki ka meie kampaanialehte siit! >>

Toitumise ABC

18.11.2015 | Martin V

Toitumise ABC

Kas sinu päevarütm võimaldab tervislikku toitumist?

Millele toitumise korraldamise juures kõige rohkem tähelepanu pöörata?

Mida silmas pidada? Kuidas jõuda toimiva tervisliku toitumiseni?

Räägime selles postituses tavapärastest vigadest, mida tehakse ja võimalustest, kuidas oma toitumist edasi arendada.

Toitumise korraldamise suurimad kitsaskohad on:

          -Valel ajal söömine - tihti on hommik ja õhtu omavahel vahetusse läinud.

          -Süüakse ajapuudusel seda, mida parasjagu kiirelt käepärast võtta on.

          -Süüakse liiga palju, nii ühe korraga kui päevas kokku.

          -Jäetakse mõni makrotoitainete grupp oma toitumissedelist välja või on gruppidevaheline tasakaal paigast nihkunud.

 

Kui alustame klientidega juttu hommikusöögi tähtsusest, tuleb pea alati välja, et inimestele ei ole hommikusöögi suur tähtsus võõras. Seejärel kuuleb siiski liiga tihti: "Mul ei ole hommikul kõht tühi! Mul ei lähe lihtsalt hommikul mitte midagi alla! mul ei ole aega hommikul süüa!”

Sageli on täiendav pooltund und kinni laiskuses, kuid tihti on mure seotud meie 24-tunni rütmiga, mille ohvriks hommikusöök satub. Hommikune söögikord on tegelikkuses päeva tähtsaim, see käivitab meie päeva, meie ainevahetuse ja tagab ühtlase energivarustatuse.

Lõuna juures on ohuks kiire ja tihe päevakava. Tehakse juhuslik ja kiireim valik, mis ei käi tavaliselt käsikäes tervisliku ja inimese kehale sobiliku toiduvalikuga. Läbi mõtlemata suvaline sööklalõuna tähendab tihti nii vales koguses kui proportsioonis toidukorda, mille puhul on peamiselt majanduslikku kasu silmas peetud. Lõunat pakkuvad toidukohad teavad, et inimestele loeb hind. Soovides pakkuda päevapraadi soodsalt, jäävad kvaliteetne tooraine ja toiduvalmistamise meetodid tagaplaanile.

See tähendab, et sinu lõunasöögis on tihti korraga esindatud kõik neli tööstusliku toidu tugisammast: suhkur, halvad rasvad, rafineeritud jahu ja sool.

Tempokas päev saab õhtusse ja inimene jõuab koju - aeg iseenda jaoks. On tavaline, et ajal, mil keha hakkab tasapisi juba vabastama hormoone, mis valmistavad organismi ette magamaminekuks, söövad inimesed sisse oma päeva kõige toekama toidukorra. Veel parem, kui saaks ühe õlle- või veiniklaasi ka söögi kõrvale. Päris tihti saab ühest õllest ka kaks ja klaasist veinist pool pudelit. Meie elumudel loob selliseks käitumiseks soodsad tingimused, sest pärast päevast pingutust vajame lõdvestust. Tegelikult veres olev alkohol takistab magamisel kasvuhormooni eritumist, põhjustades selle, et hommikuks ei puhata välja.

 

Energiat täis õhtune toidukord on väga halb kolmel põhjusel:

       -Toitu ei seedita enne magamaminekut ära. 

       -Tekib süsteemne vastuolu - öösel väheneb energiakulu meie kehas miinimumini, kuna tugevat söögikorda seedib keha 8-12 tundi,         siis hommikul näljatunnet pole. 

       -Kui söögikorra ja magamamineku vahele jääb liiga lühike aeg, kahjustab see unekvaliteeti ja kogust, mis võimendab kogu protsessi negatiivsust veelgi.

Kui toitumist ei arutata läbi asjatundjaga või ei arvutata välja päevast kalorivajadust, süüakse reeglina rohkem kui vaja. Suur osa on siin näksimisharjumusel ja joogikaloritel, lisaks eelmainitud päevapakkumised, tänu millele süüakse seda, mida ette antakse ning veel terve hulk tegureid.

Tegelikult lõikaks paljud söömisest suurt kasu. Inimesed on reeglina šokeeritud, kui kuulevad, kui väikese toidukogusega meie keha mitte ainult hakkama ei saa, vaid kui vähe toitu on vaja inimese keha efektiivseks toimimiseks. Vähemusse jäävad kindlasti need, kes lliga vähe söövad. 

On vaieldav, kas riiklikult soovitatav makrotoitainete vahekord on just kõige õigem, kuid neid soovitusi järgides on kõik siiski üsna hästi. Väga paljud inimesed vajuvad kas mõnede spetsiifiliste dieetide või maailmavaadete järgimise või siis lihtsalt valede toitumisharjumiste tõttu äärmustesse, mis pikema aja jooksul võivad viia tervisehädadeni.

Kohandame oma toitumise ümbritsevast keskkonnast ja päevakavast lähtuvalt. Meid mõjutavad mitmed negatiivsed tegurid, nagu näiteks halb reklaam, kodu lähedal asuvad poed ja kiirtoidukohad. Ilma teadliku tegevuse, planeerimise ja oma aja panustamiseta on võimatu saavutada tarka toitumise taset.

Kõigepealt vajate kas spetsialistide abi, ei jätaks siinkohal välja pakkumata meid ;) või peate ise saama teadlikuks oma toitumistegevusest. Nii sellest, mis on valesti kui ka sellest, millised oleks positiivsed harjumused, mida järgides saaks astuda samme õiges suunas.

 

Mida silmas pidada oma toitumise korraldamisel:

       -Alustage päeva korraliku hommikusöögiga.

       -Valige lõunasöök oma teadliku soovi järgi. Ilmselt parim võimalus on toit kodust tööle kaasa võtta. Kui see pole võimalik, üritage teha toidukohas valikud toidu koostist, mitte hinda arvestades. Paluge sööklatädil toitu taldrikule tõsta õiges vahekorras.

       -Õhtul sööge vähe süsivesikuid ja ärge kogustega liialdage.

       -Sööge rohkem valgurikkaid toite.

       -Jooge vett, organism tänab teid selle eest. Soovituslikult vahetage muud joogiharjumused vee vastu välja - eriti koola, energiajook ja õlu.

       -Üritage süüa iga päev samadel kellaaegadel, nii soodustate oma organismi stabiilset talitlust. Kui nädalavahetusel ärkate hiljem, proovige hoida söögikordadel sama ajalist vahet mis argipäevadel.

       -Vältige jookidest tulenevaid tühje kaloreid. Olge kriitilised kõigi vabrikust tulevate jookide suhtes, ka väga paljude mahlade, mille valmistamismeetod ja tooraine äratavad kahtlust.

       -Suhkur, sool, rafineeritud jahu ja tööstuslikud rasvad ning nende tarbimine või liigtarbimine on seotud terviseriskidega. Need neli mitte ainult ei tee teid paksuks, vaid põhjustavad kehas põletikku ja tasakaalutust, kuna organism ei ole kohastunud neid aineid efektiivselt töötlema.

       -Õppige lugema toodete etikette. Sarnaste toodete, näiteks kohupiimade või juustude erinevus võib olla väga suur. Leia endale kõige paremini sobivad toiduained ning tarvita neid regulaarselt.

       -Ära arva pimesi, et kõik jogurtid, kohupiimad ja muud maitsega piimatooted on tervislikud. Tavaliselt on neisse 100ml kohta lisatud 10-15 grammi suhkruid.

       -Light viitab rasva vähendamisele tootes. Jälgige lisaks sellele kindlasti ka toote süsivesikute sisaldust.

       -Sööge rohkem liitsüsivesikuid sisaldavaid toiduaineid. Pruun riis, täisterapasta ja bataat on sobilikud asendused valgele riisile, valgele pastale ja kartulile. Samuti on puuviljades väga erinev suhkrute profiil. Eelistage neid, mis tagavad stabiilse ja pikemaajalise energia vabanemise.

       -Arvestage toitudes enese iseärasusi. Eelkõige oma kehatüüpi, veregruppi, argipäeva kava. Neid tegureid on veelgi.

       -Lähtuge üldtunnustatud meetoditest ja väljakujunenud praktikatest. Lühikese aja tagant mõne imedieedi läbimine ei garanteeri kestvaid tulemusi.
 

Tahame rõhutada, et need on vaid levinumad tähelepanekud meie endi praktikast ja soovitustest, mida propageerime ka oma toitumiskavades.

Vastame korra nädalas ka teie poolt esitatud küsimustele. Kui tunnete, et soovite meie ajudes sorida eelneva postituse teemal või esitada küsimusi millegi kohta, mis jäi postitusest välja, siis saatke oma küsimused meie poole teele aadressil mihkel@urbanfitness.ee või kirjutage küsimus 1182 Facebookipostituse kommentaaridesse. Vastame reedel!

Lisame veel näitliku toitumiskava, mille abil saate teha esimesed sammud tervislikuma toitumise suunas. Koguseid ei ole kavas välja toodud, küll aga õigeid makrotoitaineid sisaldavad toiduained ning kellaegade vahemikud, millal neid tarbida. Soovitame muuta selle kava personaalseks läbi õigete koguste ja individuaalsete iseärasustega arvestamise. Sellele kaasa aitamiseks on terve kampaania vältel meie toitumiskava hind teile 20% soodsam.

 

Näitlik toitumiskava:

Hommikusöök - 15-20 min pärast ärkamist

       -neljaviljapuder mee või moosiga

       -puuviljad

       -muna

       -mineraalvesi või mahl

Teine toidukord (kerge snäkk) - 2-3 tundi peale hommikusööki

       -puuvili

       -pähklid

       -kohupiim mee või moosiga

Lõunasöök - 2-3 tundi pärast eelmist toidukorda

       -liha (sobib nii kana-, sea- veise, kalkuni- kui lambaliha)

       -tatar, riis

       -juurviljad

       -Lõunaks sobivad väga hästi ka supid!

Õhtusöök - 2-3 tundi pärast lõunasööki

       -Nädalas 1-2 korda võiks süüa kala

       -Juustud

       -Juurviljad

       -Pähklid

       -Lihatooted (erinevad singid)

 

Tutvu meie kampaaniaga meie kampaanialehelt »

Leiti 14 vastet