Treenimine kaalukaotuse eesmärgil

02.12.2015 Martin V
Postitatud kategoorias: Kaalust alla

Treenimine kaalukaotuse eesmärgil

Kuidas kaotada kaalu tervist kahjustamata?

 

 

Enimlevinud põhjus, miks inimesed kodu ja spordisaali vahet käima hakkavad, on soov kaalu kaotada. Kuna antud teema on keskne ka meie käimasolevas kampaanias räägime selles postituses lähemalt, kuidas kaalu kaotada tervist säästvalt ning tulemuslikult.

 

Enne suure hooga treenima asumist, soovitame läbida tervisekontrolli, mille osadeks võiksid olla koormustest ning vereanalüüs. Nende tulemuste põhjal saab hinnata füüsilist seisundit ning koostada sobivate koormustega treeningud. Tervisekontroll on eriti oluline just neile, kellel on suur ülekaal ning liikumisharjumused on pikaks ajaks soiku jäänud. Alustajal tervisesportlasel soovitame treenida nädalas kaks-kolm korda ja mitte üle 60 minuti korraga. Selle tunni sisse võiks mahtuda nii soojendus, treeningu põhiosa, kui ka lõdvestus.

 

Püsiva kaalukaotuse tagab JÄRJEPIDEV ja läbimõeldud treening. Keha vajab muutuste tegemiseks aega ning liiga hoogsalt treeninguid alustades on oht endale liiga teha.

 

Urban Health & Fitnessi kliendi muutus poole aasta jooksul.

                    Enne                                                               Pärast

Kaalukaotuse ja rasvapõletuse jaoks on mõistlik kombineerida aeroobseid treeninguid pisut intensiivsemate treeningutega. Kuna aeroobne tegevus peaks vältama pikemat aega (40-60 minutit), siis võib see ruttu muutuda rutiinseks ning tüütavaks. Igavuse peletamiseks soovitame treeningutes erinevaid treeningmeetodeid kombineerida. Järgnevalt kirjutame lahti erinevate aeroobsete treeningute variandid ning nende head küljed:

 

Jooks metsas – kui ilm on hea, siis on Eestis väga palju ilusaid ja hea pinnasega jooksuradasid, kus lisaks treeningule saab nautida värsket õhku ning ilusaid metsi, parke ja randasid. Äsja alustanuna võiks treeningu jaotada kaheks: joosta näiteks 15+15 minutit või 20+20, kui kehaline seisund seda lubab. Kahe osa vahel võiks teha venitusi ning painutusi või mõned kergemad jõuharjutused. Jooksu ajal võiks südamelöögisagedus jääda vahemikku 125-135 lööki/minutis. Hiljem, kui treenitus on juba parem, võiks proovida joosta järjest 40-60 minutit.

 

Kepikõnd – hea aeroobne treening neile, kellele jooksmine ei sobi (vigastused, liigne kehakaal jms.) Tempokas kepikõnd aitab väga edukalt põletada keharasva ja on liigestele säästlikum, kui jooksmine.

 

Ujumine – mõõdukas tempos ujumine on kõige parem treeningviis, kui liigseid kilosid on palju ning pikem kõnd mõjub liigestele halvasti. Vaja oleks ujuda järjest 20-40 minutit.

 

Sõudeergomeeter –  meie poolt enim soovitatud aeroobse treeningu viis, kui ilm ei luba minna õue treenima. Erinevate tõmbevariatsioonidega on võimalik parandada nii kehalist liikuvust kui ka lihastoonust.

 

Rasvapõletuse tõhustamiseks ja seeläbi kaalukaotuse kiirendamiseks soovitame teha intensiivsema iseloomuga ringtreeninguid. Need on enamasti ühe või teise raskusastmega pea alati meie kavades esindatud. Ringtreeninguid soovitame neile treenijatele, kelle treeningkogemus on pikem ning kes ei vaevle liigsuure ülekaalu käes. Põhjuseks on võimalik liigne koormus südamele. Kõrge pulsisagedusega treeningud mõjuvad närvisüsteemile koormavalt, seega peab koormuse väga täpselt paika panema, et treeningud ei muutuks kurnavaks.

Ringtreeningu puhul soovitame Urbanfitnessi meeskonnaga treeningud üles ehitada järgmiselt:

     

       -1-3 baasharjutust (erinevad kükid, tõmbed, surumised)

       -Harjutuste järjekord sättida nii, et suuremast lihasgrupist liikuda väiksema peale (näiteks jalad, selg, rind, õlg, käed, kõht)

       -Peale baasharjutusi teha kolm-neli isoleeritud harjutust

       -Kompleksharjutused on eriti tõhusad, näiteks “kosmonaut

       -Hea lisakäigu saamiseks soovitame ringtreeninguid teha koos treeningpartneriga. See võimaldab kasutada paarisharjutusi ning vajadusel             treeningpartneril võtta aega või lugeda kordusi. Lisaks  innustada jätkama väsimuse korral.

       -Koormus varieerub ringtreeningutes vastavalt: vähem harjutusi ja pikemad kordused või rohkem harjutusi ja vähem kordusi. Selliselt                   treeninguid üles ehitades saab paika võimetekohase koormuse.

 

Võida omale professionaalne NIKE Dri-Fit treeningsärk!

Loosis osalemiseks helista või saada sõnum numbril 1182 ja teavita meid oma kaalulanguse numbrilisest EESMÄRGIST! Sõnumisse kirjuta: eesmärk TÜHIK kaalulanguse number TÜHIK oma nimi (Näide: eesmärk 3kg Markus).

Loosi läheb 1 MEESTE ja 1 NAISTE särk! Loosimine toimub juba esmaspäeval (07.12.15).

Et Sinu treeningud oleksid võimalikult mugavad, on Sul vaja professionaalset riietust. Särk laseb kehal hingata ning hoiab Su keha kuivana.

NB! Kõik osalejad saavad ka helistades SALASÕNA, mille alusel on Sulle mistahes Urban Health & Fitnessi toitumis- ja treeningkava 20% soodsam!

 

Tule tutvu meie "Kaalust alla" kampaaniaga siit!

 

Järgmine postitus

KommentaaridSul on võimalus sisestada esimene kommentaar!