Treening kaaslasega või kaaslaseta?

06.01.2016 Martin V
Postitatud kategoorias: Kaalust alla

Treening kaaslasega või kaaslaseta?

Millal peaks kasutama eratreeneri teenust?

Oma roll on antud teemas kindlasti inimese iseloomul, psühholoogilisel ettevalmistusel ja motivatsioonivõrgustikul, kuid üritame väikeses mõtiskluses tuua välja argumente mis ühe või teise poole kasuks räägiksid. Treeningpartneri puhul on eelduseks, et mõlemad inimesed on võrreldava suutlikkusega, muidu kannatab pigem võimekama sportlase treening või vastupidi, lõppeb vähem võimekama ülepingutusega.

 

Treeningpartnerita treenimise kasud:

-        Inimese isikliku motivatsiooni, tugevuste efektiivne realiseerimumine. Kui olete enda süsteemid ajaga sisse töötanud ja teate mis toimib, siis uue tundmatu lisamine võrrandisse toob sinna kindlasti muutusi. Kuigi need võivad olla positiivsed/negatiivsed siis kindel on see, et teie harjumuspärast rütmi partneriga treenimine muudab ning see lööb mõneks ajaks treeningud uppi.

-        Kui olete õppinud juba pingutama ja ennast ületama- see tähendab avastanud enda arenemise potentsiaali-, siis üksi töötades treenite täpselt oma võimete järgi. Nii ala- kui ülepingutamise oht on väiksem kui kaaslasega treenides ning treening võib olla selle võrra efektiivsem. 

-        Kui peate muusikat oma treeningu juures oluliseks teguriks, nagu näiteks mina, siis üksinda on muusika kasutamise võimalus ideaalne, teistega koos raskendatud.

-        Ei pea lootma kellegi teise kui iseenda peale. Kui on treening kokku lepitud, siis ei jää partner kohale ilmumata ega hiline. Samas tuleb siin tõdeda, et teinekord võib partner teid ka siis kodust välja ajada, kui ise jätaks trenni vahele.

 

Treeningpartneriga treenimise kasud:

-        Treeningpartner turvab te seeriaid, mis tähendab et saate julgelt treenida suutlikkuseni. Nendes viimastes kordustes, mille sa üksinda alati tegemata jätad on peidus arengu võti!

-        Treeningpartner aitab ebameeldivate harjutuste sooritamisel. Kui on keeruline (suur raskus, tehniliselt keerukas, abivahend) võtta sisse algasendit, või tulla harjutusest välja, siis sõber aitab.

-        Partneriga saab teha paarisharjutusi. Kui vaja astub ta teie tossunina peale ja kui vaja näiteks topispalli visata, siis on ta seda püüdmas.

-        Treeningpartner hoiab fookuse paigas. Siin on oluline, et oleksite samal tasemel motiveeritud ja ühel lainel oma eesmärkidega. Kui need kriteeriumid on täidetud, siis teise kallal on alati kergem nokkida kui enda kallal. Näiteks kui kahe seeria vahe on arvestatult 60 sekundit, siis partner-sõber-konkurent utsitab teid tagant, muidu lükkub tema seeria tegemine samuti edasi. Iseend on oluliselt raskem tagant sundida!

-        Treeningpartner on resultaadi suhtes objektiivne. Kui olete treeningkaaslasega võrdsel tasemel, siis võib-olla on teie ühistreeningutes ka natuke võistlusmomenti sees. Seetõttu osutab ta heal meelel su vajakajäämistele ja see paneb sind tööle. Ükskõik kas annate järgi korduste pealt või varastate korralike tehnikate tagant, et upitada oma ego pisut kõrgemate raskustega, siis hea treeningpartner ei maali pilti kunagi soojemates toonides, nagu ise võiksite teha.  

-        Treeningpartner lisab treeningusse positiivse võistlusmomendi. See kätkeb küll endas nõrgema sportlase jaoks ületreeningu ohtu, kuid kui seda suuta vältida, siis kannustab see kindlasti tagant.

-        Treeningpartnerilt võib midagi õppida. Ta võib teada mõnest asjast enam kui teie või läheneda olukorrale erinevast lähtepunktist ning see võib aidata täiustada su treeningut. NB! Mitte ajada segamini ennast täis treeningpartneriga kes midagi lihtsalt jäärapäiselt väidab ja sulle peale üritab suruda.

Enamus argumente, mis räägivad treeningpartneriga treenimise kasuks räägivad ka eratreeneriga treenimise kasuks. Erinevus on selles, et kui partner mõtleb esmalt siiski oma arengule ja vajadustele siis treener peab silmas sinu arengut. Lisaks võib treeneri puhul olla kindel, et tal on treenimisest paremad teadmised kui sul endal ja need magusad praktilise kogemuse viljad kasutatakse ära sinu arengu hüvanguks. Sa ei vaja treenerit tingimata igal treeningul, kuid uue kava alguses ja seejärel umbes kord kuus tõuseb sellest suurem tulu, kui oskad arvata. Kellel on võimalik kasutada treeneriteenust pidevalt lõikab lisaks kasu pideva tehnilise soorituse kontrolli ja tagant utsitamise näol. Lisaks saab treenerist tihti hea sõber. Psühholoogi teenus pealekauba! 

Loodame, et antud artikkel on teile kasulik olnud ning võimaldab langetada otsuse, kas treenida üksi või koos kellegi teisega. Veel parem kui eratreeneriga. Urbanfitnessi vägagi konkurentsivõimelised eratreeningu hinnad on taskukohased enamikele inimestele, kes treeneri teenust sooviksid kasutada. Kui vähegi kõhkled tee proovi ning saad praktilise kogemuse sellest, kuidas treener sind aidata saab.

Järgmine postitus

KommentaaridSul on võimalus sisestada esimene kommentaar!