Tehnoloogilised abivahendid treenimisel

13.01.2016 Martin V
Postitatud kategoorias: Kaalust alla

Tehnoloogilised abivahendid treenimisel

Kuidas valida tehnoloogilisi abimehi?

 

Kaks nädalat tagasi treeningvarustuse postituses tegime juba tehnoloogia jutuga otsa lahti. Rääkisime, et tulemas on uudiseid materjaliteadusest -  intelligentsed kangad. UnderArmour töötab välja kangast mis vahetab värvi vastavalt sinu pulsile, Nike avaldab lähiajal kanga mis hoiab talvel sind soojas nii, et muudab oma omadusi vastavalt sinu kehatemperatuurile. Sedasi püsib kehatemperatuur stabiilsena ning saad treenida rahuliku südamega. Mõlemad innovatsioonid oleks veel mõne aja eest tundunud ulmelistena. Nii mõnedki toredad abivahendid on ka juba praegu olemas. Kirjeldame hetkel neid, millesse oleme ise investeerinud ja mida kasutame oma treeningute juures.

 

Tehnoloogiline võib olla pisut eksitav sõna pealkirjas - mitte ajada sõnaga elektrooniline! Me ei taha rääkida mitte ainult elektroonilistest vahenditest vaid katta ära kogu abimeeste valdkonna spordikreemidest kuni pulsikelladeni.

 

Ühe valdkonnana saab eristada keha- ja lihashoolduse. Treeningprotsessid mida need abivahendid toetavad on soojendus ja taastumine. Urbanfitnessi meeskond kasutab nii sooja kui ka külmakreeme. Mõlemad võivad olla sobival hetkel suureks abiks, soovitame neid kõigile. Soojakreemi võid kasutada enne treeningu alustamist, külmakreemi vastupidi, pärast treeningu lõppu. Meie lemmiktootja on Born.

Veel soovitame kasutada taastumist hõlbustavaid vahendeid nagu vahurulli. Sellega oma lihaseid rullides vabaned üsna kiiresti häirivatest lihasvaludest. Tootja Hyperice on ühendanud endas vahurulli ja vibreerimise omadused. Soovitame uurida nende Vyper’i nimelise toote kohta.

 

Kompressioon: Sinu nahale survet avaldavad abivahendid on justkui massaaži aseaine. Proovi nii sokke, retuuse kui ka muid abivahendeid. Hyperice firma poolt on välja töötanud ka hübriidtoode, mis ühendab endas nii kompressiooni kui jää kasulikud omadused. Uuri lähemalt ning taastu kiiremini.

 

Teise suure kategooriana tahaks esile tuua treeningu ajal kasutatavad abivahendid.
Raskusvestid, hingamismaskid, hantlid, köied, kummilindid, topispallid ja lugematul hulgal teisi abivahendeid. Need on kõik meie soosingus, kuna aitavad kaasa inimeste kodus ja selle lähiümbruskonnas treenimisele, see omakorda jällegi järjepidevatele treeningutele. Jätame konkreetsete vahendite kirjeldamise siinkohal tegemata, oleme teie küsimustele avatud, kui peaks neid tekkima.

 

Omaette suure valdkonna moodustavad elektroonilised seadmed, nutitelefon ja kõikvõimalikud rakendused.

Lisaks pulsi- ja nutikellad ning muud tehnilised abivahendid. Meie rusikareegel ütleb, et elektroonilisi vahendeid on mõtet kasutada siis, kui nendest tõusev tulu ületab kulu.

Mida see tähendab? Kui sul on pidev häda pulsikella kalibreerimise, patarei vahetamise, pulsivöö otsimisega ja kes teab veel millega, siis tihti ei ületa treeningtegevust soodustav pool ja oma täpse pulsisageduse jälgimine ajakulu või suures pahameeles hoopis tegemata jäetud treeningut. Nutitelefoni rakenduste puhul kehtib sama. Kui näiteks virtuaalse treeningpäeviku täitmine võtab rohkem aega kui ettenähtud paus seeriate vahel on, siis soovitame pigem kasutada vana head treeningpäevikut, mille saab enne treeningu algust ette valmistada.

Üldiselt oleme me kõvad tehniliste abivahendite pooldajad ja kasutame neid ise aktiivselt ning soovitame seda ka oma klientidele. Siiski tuleb iga konkreetse toote puhul olla objektiivne. Parim moodus heade vahenditeni jõudmiseks ongi “sõbra abi” küsimine. Need, kes enne on juba proovinud, on oma arvamusega toeks ja teavad juba nii plusse kui miinuseid.

Järgmine postitus

Kommentaarid



Sul on võimalus sisestada esimene kommentaar!