Närvide mäng: 1182 Tallinn-RSU/Merks 67:66

23 February 2015
Naiste Eesti-Läti Ühisliigas kasvatas 1182 Tallinn võiduarvet, võites kodus äärmiselt rabedas ja närvilises heitluses Riia RSU/Merksi 67:66. Varasemalt oli sama naiskonda võidetud tänavu keskmiselt üheksa punktiga.
Kohtumine Audentese Spordihoones oli koguaeg ärev ja põnevust pakkuv. Peamiselt oli dikteerivaks pooleks siiski 1182 - poolaeg 32:29, 30 minuti järel 51:46 ning 4.18 enne lõppu 60:54. Ometi nihkus Merks olulistel hetkedel ikka ja jälle lähemale ning jõudis mitut puhku viigini.
Vähem kui kaks minutit enne lõpuvilet viigistas Linda Vilde Merksi poolt seisu 63:63-le. Kohe seejärel viis Laina Mesila-Kaarmann taas Eesti naiskonna ette 65:63 ning minut enne lõppu tabas Pirgit Püü mõlemad vabavisked - 67:63.
Jäi 43 sekundit, kui vastaste liider Kate Aizsila tõi 2+1 rünnakust tabloole 67:66, mis jäigi lõppseisuks. Seejärel ei saanud 1182 ettenähtud 24 sekundiga viskele, Aizsila aga neli sekundit enne lõppu otsustaval viskel eksis ning Birgit Piibur sai kätte tähtsa lauapalli. Raske, närviline võit. Kuid siiski võit!
Naiskonna peatreener Howard Frier: "Oli küll raske kohtumine aga see mind ei üllatanud. See mäng näitas, sel tasemel ei tule enam lihtsat või kindlat võitu. Puudu oli meil täna Anastassia Ptitsõna."
Peame mängudeks paremini ette valmistuma ja mängu ajal rohkem oma tegevusele keskenduma! Kuid muidugi  - võit on võit!"

Võistkondlikke näitajaid võrdluseks: laud Merksile 43-41, korvisöödud 12-14, pallikaotused 20-14. Kahepunktivisked 29 vs 35 %, kolmesed 50 (18/9) vs 36 % ja vv 67 vs 90 %.
Individuaalselt: Pirgit Püü tõi 15+4lp (visked 16/4 ja vv 4/4), Heila Rosenfeldt 15+6+6 (10/5 ja 4/3), Laina Mesila-Kaarmann 10 p (8/5), Annika Köster 8+7lp ja Mailis Pokk 8+7+3 (12/3).
RSU/Merksi resultatiivseim oli tavapäraselt Kate Aizsila 23+6+7.

„1182 Tallinn“ naiskonna järgmine kohtumine leiab aset järgmisel laupäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi Cesise võistkonnaga.