1182 murdis finaali avamängus TLÜ võimsa lõpuga

25 April 2016
Naiste Korvpalli Meistriliiga (NKML) esimeses finaalmängus reedel võitis 1182 Tallinn koduplatsil Tallinna Ülikooli 88:75 (47:38). Kuid viimasele veerandile mindi viigiseisult.

Viimane veerand algas numbritega 68:68. Esmakordselt nende kahe naiskonna tänavuse hooaja mängudes suutis TLÜ täna võita kolmanda veerandi (tabavad kolmesed eeskätt) 30:21 ja finaalihõng levis üle Audentese katusealuse.

Suurt pinget reedel siiski lõpuni ei jagunud. Kaua olid mõlemad punktita (ligi 4 minutit 73:70 seisul 1182 kasuks) kuni Janett Perv tabas kaks vabaviset, Laina Mesila-Kaarmann tõi kaks punkti ning seejärel tuli Birgit Piiburi tund - temalt viimase 2.38-ga kaheksa punkti.

TLÜ-d hoidis viimasel veerandil pinnal vaid Janeli Lilleallik, kuid üldiselt - naiskond väsis. Lõpuveerand 20:7 tiitlikaitsja 1182-le. Oma osa lõpulahenduses oli ka sellel, et esmalt tegi TLÜ liider Samanatha MacKay viis minutit enne lõppu kaitses neljanda ja 15 sekundit hiljem rünnakul viienda vea. TLÜ rünnakute liider läks pingile.

Nagu üldiselt teada, mängib 1182 finaalseeriat ilma vigastatud Annika Kösteri ja Heila Rosenfeldtita, TLÜ ei saanud reedel kasutada Kaia Koske.

Pirgit Püü, kelle efektiivsuse näiduks kujunes 33, lausus: "Püüdsime lõpupoole kõvasti oma tempot peale suruda ja eks nad siis väsisid. Eks see selle mängutempo muutmise üks eesmärke olegi. Kaitse töötas lõpus meie kasuks. Korrektiive järgmiseks mänguks on aga siit teha mõlemal võistkonnal. Esmaspäeval "Pedas" tuleb sootuks teine mäng, erilisi järeldusi reedesest veel teha ei saa, kuni viimase veerandi lõpuni oli seis suht võrdne."

Oma suurepärast partiid Püü ei rõhutanud, kuid kõrvalt võib öelda, et eeskätt mängis ta naiskonnale - vägisi tegemist polnud. Ka korvi all said Mesila, Perv ja Pokk kenasti hakkama, eriti teisel poolajal. Siis jäi Kasemägi nende vastu hätta. Parima protsendiga ründas Pokk - 16/9. Püü tegi "Grant Hilli", veetes pool mängust vabaviskejoonel - sealt 15st 13.

1182 peatreener Howard Frier ütles kokkuvõtteks, et mäng käis nende poolt vaadates üles alla, mees oli osalt rahul, osalt mitte. "Agressiivsemalt mängides saavutasime ka edu, peame samamoodi jätkama nagu täna lõpetasime. Ühelt poolt tegime liiga palju pallikaotusi (19), teisalt hoidsime head teravust (29 vabaviset). Seeria alles algas."

Laud 1182-le 35-33, korvisöödud 1182-le 20-8 (!), pallikaotusi 1182-l 19, TLÜ-l 16. Kahepunktivisked 1182 kasuks 52 vs 39 %, kolmesed 1182-le 46 vs 39 %, vv 83 vs 67 % (kolmesed - 1182 tabas 13/6, TLÜ 23/9, vabavisked aga 1182 kasuks 29/24 vs 6/4- selline vahe!).

Pirgit Püü tõi 22p+11rs+3vl, Mailis Poki kontosse kogunes 20+7+2, Laina Mesila-Kaarmannil 12+10lp, Birgit Piibur sai kokku 10+7+3+4vl. TLÜ poolel olid edukaimad Samantha MacKay 19+4+3, Trine Kasemägi 17+10lp, Janeli Lilleallik 16p, Greeta Üprus 13 p.

Seeria teine mäng toimub täna esmaspäeval TLÜ võimlas kell 18.30.

Finaalid:

25.04 kell 18:30 Tallinna Ülikool vs 1182 Tallinn (TLÜ, Narva mnt 25)

29.04 kell 18:00 1182 Tallinn vs Tallinna Ülikoo (Audenteses)

2.05 kell 18:30 Tallinna Ülikool vs 1182 Tallinn (TLÜ, Narva mnt 25) - vajadusel

6.05 kell 18:30  1182 Tallinn vs Tallinna Ülikoo (Audenteses) -vajadusel