Haarav pronksimäng jättis 1182 Tallinna siiski medalita

11 April 2016
Pühapäeval peeti Tallinnas naiste Eesti-Läti Ühisliiga Final Six turniiri medalimängud. Meie jaoks olulisim oli haarav pronksilahing, kus vastamisi tugevad ja võrdsed konkurendid 1182 Tallinn ja Vega1/Liepaja. Meie meisterklubi jäi paraku neljandat aastat järest neljandale kohale – Liepaja võitis 78:71 (39:39).

Kõvad rivaalid olid pühapäeval olnud vastamisi kolm korda ja Liepaja 2-1 võitudega peal. Viimase mängu kodus ometigi võitis 1182 kõige napimalt 82:81. Võis oodata kõige põnevamat vaatemängu ja heitlus pronksile.

Avaveerand oli tasavägine, võitluslik ja haarav. Kumbki erilist edu ja saavutanud ja 10 minutit lõppes Mailis Poki keskpositsiooniviskega – 22:22. Teisel veerandil jätkus sama. Annika Köster viis 16. minutil 1182 ette 35:30, mängiti hästi alla. Kuid poolaja lõpuks paljuski tänu Ilze Jakobsone punktidele tuli Liepaja viiki – 39:39.

Annika Köster tõi avapoolajal 10, Laina Mesila-Kaarmann ja Pirgit Püü 9 ning Mailis Pokk 6p; vastastel Ilze Jakobsone 13p, vigastusega välja langenud Dita Rozenberga ja Kristine Silaraja 8 p, Kristine Petermane lisas 6 silma.

Teise poolaja algul haaras Liepaja korraks initsiatiivi (48:42), kuid pärast Püü viit punkti oli 1182 ees 49:48. Kuid siis saabusid saatuslikud minutid. Meil eemalt visata ei lastud, korvi all mängiti jõuliselt, ja siis tabas Liepaja lühikese ajaga järjest neli tabavat kaugviset. Pärast Petermane kolmest oli vahe külaliste kasuks 59:49 ja mängida jäi alla kaheksa minuti.

Ka viis minutit enne lõppu oli vahe kümme silma. Vahepeal oli valusalt pidanud põlvetrauma tõttu kõrvale jääma eestlannade parimaid ses mängus, Annika Köster. 1182 trotsi siiski ei jätnud, Püü ja Pokk püüdsid mis nad püüdsid ja tõidki 1.18 enne lõppu naiskonna veel mängu – 67:70. Kohe oli paraku lätlastel vastus selleks olemas...
Kui poleks olnud niivõrd palju möödaviskeid korvilähedasest tsoonist (1182 kahesed vaid 38 % ning teisel poolajal vaevalt üle 30 %...), siis oleks lõpp ehk läinud teisiti. Ka lasti vastastel liiga vabalt kaugelt tabada, aga eks see tuli lühemaks jäänud pingist ja väsimusest – ei saanud ka korvi alt välja abistama niiväga minna.

„Olime võitluseks küll valmis, mida näitas ka esimene poolaeg. Kuid väsisime lõpupoole, mõjus ka Annika trauma (kohal ka kiirabi). Kahjuks pidime lõpus tunnistama neil asjaoludel vastase paremust. Kahju,“ sõnas Mailis Pokk.

Howard Frier vaagis ühisliigale antud intervjuus pikalt võimalikke põhjusi, kuid nentis, et küllap polnud naiskond siiski kõikideks Liepaja käikudeks valmis. Ka tunnistas ta väsimise faktorit. „Oli asju, millega alt läksime. Võtan kogu vastutuse enda peale. Seda, mis juhtus Annikaga, oli/on valus vaadata. Vaatame, mis saab, see on praegu ehk kõige olulisem.“

Liepaja võitis laua 38-37, korvisöödud 1182 kasuks 18-14, pallikaotusi meil 12, Liepajal 15. Kahepunktivisked Liepaja kasuks 45 vs 38 %, kolmesed 1182-le 45 vs 40 %, vabavisked mõl 84 %.

Ilze Jakobsone tõi 20p, Dita Rozenberga 15+9lp, Kristina Petermane 15+5+4, Kristine Silaraja 13+8+5; meie poolel Pirgit Püü 24+4+4, Mailis Pokk 15p, Laina Mesila-Kaarmann 15+8lp, Annika Köster 10+4lp.

*       *       *
1182 Tallinn oli täna morrn. Ajalugu kordus. Ka eelmisel kolmel aastal on kaotatud kolmanda koha mängus.

Finaalmängus alistas TTT –Riga kindlalt Lappeenranta Catz`i tulemusega 68:43

1182 Tallinn naiskonna hooaeg jätkub koduste meistrivõistlustega, kui reedel kell 18.30 minnakse poolfinaalis vastamisi Audentes SG / Noortekoondisega.