1182 kaitses naiste meistriliigas edukalt tiitlit!

02 May 2016
Värskelt lõppenud kolmandas finaalkohtumises, milles vastamisi 1182 Tallinn ja Tallinna Ülikool suutis esimene taas mänguvõidu napsata, ühes sellega ka 2015/2016 meistritiitli.

Otsustava kolmanda kohtumise alguses sai paremini minema Tallinna Ülikool, kuid 1182 hoidis siiski üsna tihedalt kannul, 3:55 enne vilet oli tablool viik 11:11. Seejärel võttis aga Tallinna Ülikool mängu taas enda kätte ja tegi tugeva lõpuga veerandajapausiks tabloole näitajad 21:14.

Teine veerand kulges juba tasavägisemalt. 1182 tuli kiirelt järgi, esmalt viigistas Mailis Poki vabaviskest 23:23, siis asus Marie Roosalu lähiviske järel ka hetkeks juhtima, 25:23. Tallinna Ülikool seda aga ei lubanud, viigistas kiirelt ning läks Janeli Lillealliku kaugviskest ning Rosemary Ritsi keskpositsiooni tabamusest 30:25 ette. Mida lähemale jõudis esimese poolaja lõpp, seda pingelisemaks seis muutus – Tallinna Ülikool püsis küll ees, kuid 1182 oli tihedalt järgi ning läks mõneks momendiks ka juhtima. Ege-Ly Viirmaa tabas aga keskpositsioonilt ning pausile mindi Tallinna Ülikooli napil 37:36 paremusel.

Teisel poolajal pinge jätkus, mängupilt tõepoolest finaalivääriline. Kogu kolmas veerandaeg kulges üsna punkt-punktis, suurim vahe 1182 5-punktine eduseis, kuid et mõlemad naiskonnad tajusid selgelt, mis kaalul, ja sellises kord-Vestmann-all-kord-Piibeleht-peal tempos kulges mäng kuni sisuliselt veerandi lõpuni. Viimane minut kuulus kogu täiega aga 1182 Pirgit Püüle, kes üksi 4:0 spurdi tegi ning oma võistkonnale juba 5-punktise edu tagas – 56:51.

Viimane neljandik algas 1182 jaoks suurepäraselt, veidi üle kahe minuti mängitud ja nende eduseis juba soliidsemad 9 punkti. Peagi hakkas aga Tallinna Ülikool vahet taas vähendama, 5:29 enne lõppu oli tablool seis 66:66. Veelgi sai üle kindlustatud fakt, et mõlemad naiskonnad niisama alla anda ei kavatse. Küllalt punkt-punktis liiguti mängu lõpu poole, veel 1:27 enne viimast vilet oli 1182 ees vaid punktiga, 78:77. Sealt edasi otsustasid mängu juba vabavisked. Esmalt kaks Birgit Piiburile tehtud viga, mille eest antud visked ta kõik realiseeris. 13 sekundit kellal ja Samantha MacKay kaugvise tabab – nüüd 1182 ees vaid kahe punktiga, 82:80. Pirgit Püüle tehtud viga ja omakorda tema tabavad vabavisked – 82:80. Mängida veel 8 sekundit. Tallinna Ülikooli rünnak ei õnnestu ning sireen kõlab – 1182 on teist hooaega järjest tulnud meistriks.

Laupäeval tegid mõlema naiskonna mängijad suurepäraseid esitusi, kuid parimad võitjate poolel seekord Mailis Pokk, kellelt väga uhke 24P+18LP topeltduubel. Tallinna Ülikooli eest tegi parima mängu Samantha MacKay, 22 punkti ja 4 lauda.

1182 Tallinna peatreener Howard Frier: “Finaalseeriaga jäin väga rahule, ei olnud meie jaoks väga keeruline teekond, nagu ka 3-0 näitab. Kiita tuleb kindlasti ka vastaseid, aga sel hooajal olime lihtsalt veidi tugevamad, veidi kogenumad. Hooaeg jäi selja taha pikk, ei saanud me päris oma eesämrgile ühisliigas, aga nüüd kulla ja sellise emotsiooniga lõpetada on muidugi väga hea tunne.”

Tallinna Ülikooli peatreener Janne Rits: “Jäin tüdrukutega väga rahule. Sai astutud kaks sammu edasi, tänasest võidust jäi vaid veidi puudu. Eesti naiste koondise vastu astuda meie noortega on tõesti raske, olen nende üle väga uhke! Ehkki Trine Kasemägi jäi pingile, ei üllatanud, et tüdrukud said mängu vedamisega siiski hästi hakkama. Alustasime ju hooaja ilma pikata, Trine liitus hiljem, samuti Sam (Samantha MacKay), jäime hooaja keskel ka mitmest mängijast ilma. Oleme pidanud paljuga kohanema, kuid täna suutsid tüdrukud antud ülesandeid hästi täita.”

Hooaja kokkuvõtteks võib öelda, et miinimumeesmärk sai täidetud; kodune karikavõit ja meistritiitel on edukalt kaitstud. Sellel hooajal Eesti-Läti Ühisliigas olime parima Eesti naiskonnana neljandad, seega seda medalit läheme püüdma järgmisel hooajal.

Suured tänud kõikidele fännidele ja toetajatele!
Aitäh, et olete meiega; FCR Media, Audentese Spordiklubi, Fifaa, Sportland, BaltCap, Eclex Law Office, Tresco Ehitus, SPARTA,  Jaaksoni Linnahooldus, MK Autobuss, Lansec, Gadox, HKP, Arco Transport, Betoonimeister, Kadarbiku Köögivili, IDEMA Köögid, Siili Pallimängude Maja, MAXIM toidulisandid, Vormsi Logistics, Hera Ilusalong,  Tallink SPA, Markofka toidutuba, VÄRSKA, Eesti Korvpalliliit ja Hotell Dzingel.