1182 Tallinn võitis tulises teises finaalmängus TLÜ-d (2-0)

26 April 2016
Naiste meistriliiga (NKML) finaalseeria teises mängus võitis 1182 Tallinn teist mängu järjest Tallinna Ülikooli, eile viimase koduväljakul 89:81 (50:45). Jagamist oli palju, atmosfäär saalis finaalile vastav ning otsustav edu hakkas 1182 kasuks kärisema 32-33 minuti paiku.

Vaatamata 1182 algedule 13:6 ei tulnud siit soolosõitu. TLÜ ponnistas Rosemary Ritsi ja Samantha MacKay korvidest järgi 19:21, kuid Pirgit Püü ja Marie Roosalu viisid 1182 väiksele vaheajale 27:21 eduseisus.

Teisel veerandil tuli mängu kirge juurde. 1182 saavutas küll esmalt kümnepunktise edu kuna Laina Mesila-Kaarmann ei võtnud vaevaks mööda üldse visata, kuid tasahilju imbus TLÜ siiski mängu. Tänu lahtisele mängule sai Samantha MacKay palju purjetada ning samas tõstis Trine Kasemägi samuti hoolega palle tsoonist korvi. MacKay kolmene tõi poolajaks tabloole 45:50 kodunaiskonna ehk TLÜ poolt vaadates. Mesila-Kaarmannilt seks hetkeks 14, Pirgit Püült 13p, teisel pool MacKay'lt 11, Kasemägilt 10p.

Kolmas veerand ja õhk pingestub. 1182 on ees 54:53, 60:53, 64:55, kuid veerandi lõpuks 66:62. MacKay ja Ege-Ly Viirmaa punktid tõid TLÜ mängu tagasi. Ning mängu 32. minutil Kasemägi keerutab alt seisuks 67:70. Misjärel (kui mitmendat korda nende klubide omavahelises ajaloos) tabab Marit Maaringu kaugvise (73:67 tiitlikaitsja 1182 kasuks) ning minut-kaks hiljem Püült samuti kolmene - 78:71.

Neljandal veerandil paistis taaskord silma 1182 naiskonna kõvem füüsis, jaks - jõudlus panustada nii kaitsesse kui aktiivsesse rünnakusse. TLÜ lahendused olid sageli tõtakad ning mitte parimad. Nende liider MacKay võttis raskeid ja ebaõnnestunud lahendusi. 1182 poolel tõusis tarkade ja nutikate lahendustega selgelt esile nende mängujuht Birgit Piibur, kes kaaslasi "sümpaatselt" toitis.
Kui tabas Mailis Poki vise (4.25 enne lõppu) seisuks 82:71, hakkasid mängu kommentaatorid vaikselt kokkuvõtteid tegema... Peaegi sai Trine Kasemägi viienda vea, kuid TLÜ-le andis see pigem innustust. Greeta Üprus tõi võõrustajad poolteist minutit enne lõppu kaheksa silma kaugusele ent järgmisel rünnakul MacKay kaotas palli ja Maaring omakorda tabas - taas pluss kümme 1182-le ja võit taskus.

Howard Frier, 1182 peatreener, võttis kokku: "Ma olen väga rahul. Mängisime kiirelt, jagasime palli (22rs) ja võitlesime hästi. Vastased olid ka eile tublid ja atmosfäär saalis väga hea. Ma ei tea kas oli tegu taas sellega, et meie füüsilise paremuse tõttu mäng läks niimoodi, aga eks see üks tegureid oli. Meie poolel on ka mõned mängijad, kel lihtsalt on rohkem kogemust."

Frier jätkas: "Muidugi oli mitu korda olukord, kui olime ees pluss 10-12 ja siis kohe +3-5 ainult. Aga meie mängijad ei läinud paanikasse. See on tasakaalukus ja kogemus!"

PROTOKOLLIST
Laud kuulus 1182-le 50-34, korvisöödud samuti - 22-16, pallikaotusi tegi TLÜ 13, 1182 aga 18. Kahesed mõlemal 50 %, kolmesed 1182 kasuks 31 vs 17 %, vv 1182-le 80 vs 65 %.

Laina Mesila-Kaarmann tõi võitjaile 23p+10lp (15/9), Pirgit Püü 23+5+4 (13/9), Mailis Pokk, kel polnud täna parim viskepäev 16+9+3 (19/8, seejuures viimasest 7st 6), Marit Maaring 12+6+3:

TLÜ poolel: Samantha MacKay 28+7+5 (25/11), Trine Kasemägi 17+5lp (13/7), Rosemary Rits 12+6+2, Greeta Üprus 10+5lp.

Reedel kell 18.00 kohtuvad naiskonnad finaalis kolmandat korda – taaskord Audentese Spordihoones. Kindlasti on oodata tulist kohtumist. Tule toeta omasid!