1182 Tallinn alistas raskes heitluses RSU/Merksi!

23 March 2015
Valus ajalugu ei kordunud. Eesti-Läti Ühisliiga Final Six nädalavahetuse avamängus suutis 1182 Tallinn läbi suurte vaimsete ja füüsiliste pingutuste alistada Riia RSU/Merksi. Naiskonna, kellele mitmel eelmisel hooajal oli alla jäädud just playoffis. Supermängu tegi täna selleks hooajaks naiskonda toodud Pirgit Püü.
Eeldused mänguks olid emotsionaalselt raksed, sest 1182 oli võitnud Merksi vastu kõik kolm põhihooaja mängu, kuid aina napimalt. Lisaks alateadvuses teadmine, et eelmistel aastatel on olnud samamoodi, kuid ikkagi on lõpuks playoffis platsilt kaotajana lahkutud... Õnneks olid mängijad enne mängu suhteliselt rahulikud ja täis võitlusvaimu.
"Ma pole ammu nii närvis olnud," tõdes küll vaikselt ja omavahel meeskonna juht Rando Reining, sest kõik rumalad faktid ajaloost olid tallegi hästi teada.
Miinus 9, pluss 9, pluss 1...
Esimese poolaja traagika oli osalt selles, et 1182 ei saanud tsoonist üldse sisse, kaitses aga võeti osasid mängijaid eriti hoolikalt, kuna teised said vabalt sisse panna. Ka tehti vigu liiga pikale veninud vahetustega.
1182 Tallinn saavutas võidu 73:67, kuigi oli kolmanda veerandi algul taga 34:43... Tagasi mängu aitas naiskonna maa-ala kaitse (mängus korduvalt) ning murranguhetkedel ka ülevälja pressing – sealt sai 1182 omakorda ette 51:47 ning 33 minuti alguseks juba 62:53. Sellega oopus kahjuks veel läbi polnud.
Merks tuli Paula Langina ja Paula Tomsone korvidest järele ning kaks minutit enne lõppu juhtis 1182 vaid 67:66. Vastaste stamm-liidreid Kate Aizsila pani seejärel kolmese mööda, Annika Köster tabas Heila Rosenfeldti söödust minut enne lõppu seisuks 69:66. Lõpp oli närviline, kuid õnneks Merks vabalt viskama ei saanud.
Lõpus ei eksinud Kerli Haas kummalgi vabaviskel – 71:67 ning mängu parim Pirgit Püü sai veel kaks tükki otsa panna – lõppseisuks 73:67.

Püü: "Põhiline, et auga välja tulime"
1182 peatreeener Howard Frier vaid naeratas ehmatuseseguse näoga pärast mängu, istus maha ning võttis protokolli kätte. „Huhh,“ kostis ta huulilt.
Tema kõrval oli sama kergendunud, kuid hulka väsinud Pirgit Püü, üle platsi tegija täna, kes tõdes, et mäng oli mõlemapoolselt rakse, kuid kõige tähtsam oligi võit.
Analüüsides mängu, lausus Püü: „Teisel veerandil läks meie mäng ümaraks, midagi hullu nagu ei juhtunud, aga mõnest õnnestumisest said nad enesekindluse ja ohjad enda kätte. Sama käib kolmanda veerandi alguse kohta.“
„Saime oma mängu tagasi, kaitses tegime kõvasti õnnestunud tööd ning see hakkas ka rünnakul tunda andma. Kindlasti ka press ja maa-ala tõid edu.
See oli meile tegelikult emotsionaalselt väga raske katsumus, põhiline et täna sellest auga välja tulime.“
Basket.ee uuris: "Tegid ise suurepärase etteaste. Õnnitlen! Kas oli endal mingi mõte enne mängu, et olen eriliselt agressiivne või midagi sellist... Loll küsimus, aga..." - "Ei midagi sellist (naeratab). See on minu töö! Aga eks esimesed õnnestumised aitasid korralikule esitusele kaasa, andsid hoogu juurde. Aga tänan. Ja muidugi kogu naiskonda."
*        *        *
Võistkondlikku statistikat: 1182 võitis laua 35-33, korvsöödud 16-21, pallikaotused 16-20. Kahepunktivisked 36 vs 50 %, kolmesed 54 vs 38 %, vv 86 vs 80 %.
Individuaalselt: Pirgit Püü tõi 25p+3rs (visked 9/4, 4/4, 5/5), Heila Rosenfeldt tõi juurde 12+6+5, Kerli Haas 13 silma; Merksi poolel Paula Langina 23+8lp, Paula Tomsone 18+7+5, Laura Vilde 14 p.
Laupäeval kell 15.45 algavas esimeses poolfinaalis kohtuvad Cesis ja 1182 Tallinn ning teises mängus kell 18.00 TTT-Riga ja Tallinna Ülikool.
Mõlemat mängu on Delfis kaudu võimalik pildis jälgida.