Naistel seis paranes: 1182 alistas punktiga põhirivaali Liepaja

07 March 2016
Naiste Eesti-Läti Ühisliigas peeti Tallinnas eile printsipiaalne kohtumine 1182 Tallinna ja Vega1/Liepaja vahel. Vastamisi seega tabeli neljas ja kolmas. Erinevalt eelmisest omavahelisest kohtumisest jäi Eesti esindusnaiskond eile kodus peale - 82:81

Juba eelmine kohtumine Riia TTT vastu näitas, et 1182 hakkab vahepeal tekkinud mõõnast välja tulema. Läti tippklubi vastu tehti hiljuti üks hooaja parimatest etteastest (olgugi et kaotati TTT lõpuspurdiga), eile aga suudeti võtta magus revanš Lipeajalt. Naiskonnalt, mida võib pidada mulluse hooaja SK Cesise tuumikust koosnevaks Läti teiseks tiimiks.

1182 oli esimesel poolajal parem, kaitse ja rünnak toimisid laitmatult ning parimal juhul 15-punktine edu formuleerus poolajaeduks 45:32. Muuseas, mõlemad naiskonnad mängisid sisuliselt kuuekesi, kuid 1182 sai pingilt juurde 11 punkti, Liepaja ei ühtegi...

Kehvasti läks kolmanda veerandiga, nagu meie korvpallis viimasel ajal kahetsusväärselt kombeks. Allajäämine 16:25 tõi Liepaja ilusti mängu tagasi, 1182 juhtis enne viimast veerandit 61:57. Kolmandal veerandil õnnestuski Liepajal üsna pea juhtohjad haarata.

36. minuti lõpuks tabas Sabine Lipe kaugvise ja külalised juhtisid 75:71, pool minutit hiljem sama mängija viis Liepaja ette 77:73. Kaks minutit jäi mängida, kui Laina Mesila-Kaarmann tõi 1182 järgi - 76:77. Ent poolteist minutit enne lõppu tabas Ieva Vitola mõlemad vabavisked - Liepaja ees 79:76.

1.10 lõpuni ja Birgit Piibur tabas kaks vabaviset (78:79), ajas 39.12 omakorda Kristine Silaraja realiseeris mõlemad vabavisked - 78:81. Seejärel Laina Mesila-Kaarmann tõi korvi, tuues naiskonna punkti kaugusele (80:81), millele järgneval rünnakul lätlannad ei saanud 24 sekundiga viskele.

Jäi 16 sekundit. Mesila esimest viset ei tabaud, kui Pirgit Püü hankis laua. Mailis Pokk toimetas palli uuesti Mesilale, kes tabas võiduviske 0,7 sekundit enne lõpusireeni. Ükskord oli õnne ka.
 Laina Mesila-Kaarmann, mängu kangelane selgitas: "Mulle öeldi, et tegin viske 0,3 sekundit enne lõppu, ise kella ei vaadanud (naerab). Põhimõtteliselt oli nii, et Annika (Köster) ütles enne palli audist väljasöötu, et panen sulle katte, sa pane peale. Nii oligi."

Mesila-Kaarmann jätkas: "Millegipärast on kolmas veerand saanud meile tihti kirstunaelaks, ka täna oli raske, sest nemad suutsid mängu peale suruda ja tempo alla viia. Õnneks suutsime meie omakorda mängu lõpus kiirusega mängutempot dikteerida. Eesmärk oli mäng kiireks ajada, olla agresssiivne, peale käia, laud kätte saada - küll siis tuleb ka rünnak. Täna tõi see edu. Napilt, aga siiski."

1182 võitis eile laua 36-33, korvisöödud 21-13, pallikaotusi oli meil 12, Liepajal 14. Kahepunktivisked Läti klubi kasuks 58 vs 46 %, kolmesed 1182-le 50 vs 26 % (meil 12/6), vabavisked külalistele 84 vs 75 %.

Mailis Pokk tõi 22+7+4, Birgit Piibur 15+7+9, Laina Mesila-Kaarmann 15+8+3, Annika Köster 12+4lp, Pirgit Püü 7+4+3. Vastaste edukamad olid: Ilze Jakobsone 22+6+5, Ieva Vitola 23+9lp, Kristine Silaraja 14+10+3, Kristina Petermane 14 p.

TOP 6 vahegrupi tabeliseis näeb välja: Riia TTT 6-0, Lappeenranta Catz 4-2, Vega1/Liepaja 5-4, 1182 Tallinn 3-4, Riia TTT Juuniorid 2-3, Tallinna Ülikool 0-7.