1182 Tallinnale Liepajas valus kaotus

01 February 2016
Naiste Eesti-Läti Ühisliigas sai 1182 Tallinn pühapäeval võõrsil valusa kaotuse Vega1/Liepaja naiskonnalt 69:71 (32:42).
Kohtumine Liepajas oli pingeline algusest lõpuni. Poolaeg kuulus küll kümne silmaga lätlannadele, kuid kolmanda veerandi võit 24:15 tõstis 1182 lootused taas kõrgeks - võit nihkus käeulatusse... Kolmandal veerandil Birgit Piibur esmalt viigistas ning seejärel viis ta vabavise ka 1182 juhtima kuni Liepaja tablool taas skoori kohendas.

Viimasel veerandil oli 1182 tagaajajaosas ent kolm ja pool minutit enne lõpp tabas Pirgit Püü läbimurre ning vabavise otsa ning Eesti meisterklubi oli ees 68:67. Paraku tuleb tõdeda, et mängust eestlannad enam punkte juurde ei saanud. Lõpus ei tabanud Piibur, Mailis Pokk, samuti Marit Maaring, viimane ei tabanud ka kumbagi vabaviset, pallikaotuse tegid Pokk ja Maaring.

Protokoll näitab, et 1182 tegi 24 pallikaotust (Liepaja 20), lauas oli 1182 parem 37-35. Kahepunktivisked aga kuulusid Liepajale 49 vs 42 %, samas kui kolmesed 1182-le 50 vs 28 % - kuid kaugelt võeti vaid kümme viset. Vabavisked vedasid pühapäeval alt - 80 vs 62 % Liepajale.

Resultatiivsemad olid täna Mailis Pokk 20+5+3, Laina Mesila-Kaarmann 13+8lp, Birgit Piibur 12+4+3, Shaquanda Wiggins 8+4lp, Pirgit Püü 5+2+8.

Järgmise ühisliiga kohtumise peab 1182 Tallinn 7. veebruaril, kui kell 14.00 võetakse kodusaalis vastu Riia TTT juuniorite võistkond.