Rahvusmeeskoori jõulumuusika, dirigent Mikk Üleoja

P 18. detsember kell 18 Metodisti kirik
Euroraadio jõulumuusika päev
„O oriens“ 
Celia Roose (vokaal), Tuule Kann (kannel), Robert Jürjendal (kitarr)
Ka Bo Chan (kontratenor)
Puhkpilliansambel : Kristi Volmer, Reet Käärik, Aleksander Hännikäinen (oboe)
Kristjan Kungla, Kadri-Ann Nuut (fagott)
Cris Sommer, Samuel Jalakas (trompet)
Johannes Kiik, Ivar Kiiv, Guido Kongas (tromboon)
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja
Tõnu Kõrvits “Laulud Dolorese lauluvihikust” (esiettekanne)
Toivo Tulev "O Oriens"(Oo, koidusära) kontratenorile, kahele meeskoorile ja kolmele instrumentaalansamblile

Tõnu Kõrvitsa seitsmeosalise "Laulud Dolorese lauluvihikust" aluseks on Dolorese lauluvihikust leitud vanad tekstid ja rahvaviiside töötlused.
„Kohas kus on minu maamaja asub küla servas üks mahajäetud maja. Majal on küll omanik, aga see seisab ja laguneb juba peaaegu 40 aastat. Kunagi aga elas seal Dolores. Ma olen tema kohta  imelikke lugusid külaelanikelt kuulnud - ta olevat "rääkinud" lindudega ja  ta teadis palju taimedest ning kui oli mõni mure tervisega, siis oskas ta hea taimesegu kokku panna. Dolores oskas ka pilli mängida - vana, täiesti lagunenud harmoonium on seal siiamaani alles. Ma olen salaja selles majas kolanud. Leidsin sealt kolihunniku alt mitmeid raamatuid ja  noote, aga ka Dolorese käsitsi kirjutatud lauluraamatu. See oli üllatavalt ilusa ja selge käekirjaga kirja pandud ja seal oli palju rahvalikke viise, aga ka vanu Põhja-Eesti rahvalaule“ (Tõnu Kõrvits)

Toivo Tulevi “O Oriens” on saanud oma pealkirja ühelt neist seitsmest ootusest tulvil tekstist, mida tuntakse O Antifoonide nime all. Tegemist on Magnificati antifoonidest koosneva tsükliga, millest igaüks algab pöördumisega O – O Emmanuel, O Adonai…
Neist seitsmest antifoonitekstist, mida lauldakse vespritel alates 17. detsembrist kuni jõululaupäevani, on siin enamikku kasutatud tervikuna, mõnest kõlavad aga vaid üksikud lausekatked. 
Teose esimesse ossa, mis loetleb üles kõigi antifoonide algussõnad: Sapientia, Adonai, Radix Jesse… – kui erinevad  pöördumised peatselt sündiva Jeesuslapse poole, on peidetud ka nende tekstide ja kogu advendiaja mõte – lugedes antifoonide esimeste sõnade esitähed üheks tervikuks, saame SARCORE, mis pöördes kõlab Ero Cras – Homme ma tulen.


T 20. detsember kell 19 Tartu Pauluse kirik
N 22. detsember kell 18 Jõhvi Mihkli kirik
Rahvusmeeskoori jõulumuusika
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja
Kavas:
Tõnu Kõrvits “Laulud Dolorese lauluvihikust”
Jõululaulud Tõnis Kaumanni seades (seadete esiettekanne)

Tõnu Kõrvitsa seitsmeosalise "Laulud Dolorese lauluvihikust" aluseks on Dolorese lauluvihikust leitud vanad tekstid ja rahvaviiside töötlused.

„Kohas kus on minu maakodu asub küla servas üks mahajäetud maja. Majal on küll omanik, aga see seisab ja laguneb juba peaaegu 40 aastat. Kunagi aga elas seal Dolores. Ma olen tema kohta  imelikke lugusid külaelanikelt kuulnud - ta olevat "rääkinud" lindudega ja  ta teadis palju taimedest ning kui oli mõni mure tervisega, siis oskas ta hea taimesegu kokku panna. Dolores oskas ka pilli mängida - vana, täiesti lagunenud harmoonium on seal siiamaani alles. Ma olen salaja selles majas kolanud. Leidsin sealt kolihunniku alt mitmeid raamatuid ja  noote, aga ka Dolorese käsitsi kirjutatud lauluraamatu. See oli üllatavalt ilusa ja selge käekirjaga kirja pandud ja seal oli palju rahvalikke viise, aga ka vanu Põhja-Eesti rahvalaule“ (Tõnu Kõrvits)

'O Oriens' - EBU jõulukontsert, Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja

Tallinna Metodisti kirik
P 18.12.2016 - 18:00 / 8.00 - 12.00 €

Rahvusmeeskoori jõulumuusika, dirigent Mikk Üleoja

Tartu Pauluse kirik
T 20.12.2016 - 19:00 / 10.00 - 12.00 €

Rahvusmeeskoori jõulumuusika, dirigent Mikk Üleoja

Jõhvi Mihkli kirik
N 22.12.2016 - 18:00 / 5.00 €