Saaremaa laulupidu "Merel on sada südant"

"MEREL ON SADA SÜDANT" Eesti vanasõna

Meri on saarlase elu. Meri annab ja meri võtab, ta hoiab ja hoiatab. Meri on võimas, salapärane ja ettearvamatu, aga ka kindel, truu ja hellitav. Meri tormab, möllab ja andestab. Meri mängib. Mere emotsioonid peegeldavad saarlaseks olemise võlu ja valu, saarlase rikkust ja olemust. Meri peegeldab seda, millest inimene mõnikord mõeldagi ei söanda. Meri paneb unistama ja tegutsema. Meri aitab rahu ja tasakaalu leida. Mis võiks olla saarlase jaoks veel olulisem, kui kuulata merd...?

51. laulupidu avab inimese elu ja emotsioonid võrdluses merega. Meri ja inimene on üks, nii nagu loodus ja inimene on üks, kui leiame ses kiires elutempos aega ennast ja loodust kuulata.

Heade soovidega
Marit Tarkin,
51. laulupeo lavastaja- stsenarist

Tänavust laulupidu ilmestavad ka mitu n-ö eel- ja järelpidu. 27. mail toimuvad sõpruskollektiivide ühiskontserdid Orissaares ja Salmel. SÜM koos oma sõpruskollektiividega astub aga laulupeo eelõhtul üles Kuressaare pargi kõlakojas.
 
Meeleolu luuakse linnas ka peopäeval enne rongkäiku. Üles peaksid astuma peol osalevad rahvamuusikud. Valve Heiberg ütles, et see pole veel päris sajaprotsendiliselt kindel, kuid tõenäoliselt peaks pärast pidu kesklinnas saama nautida puhkpillimuusikat.
 
Tänavuse peo repertuaar on kunstilise juhi Mai Ranna sõnul vaheldusrikas. Päris kõik lood meretemaatikast ei lähtu. Kuulda saab nii vanemaid kui ka uuemaid palasid. Eraldi võib kuulda ka üksnes puhkpilliorkestreid. Laulupeo avalaul on Kuressaare gümnaasiumi vilistlasest helilooja Aare Kruusimäe ühendkooridele mõeldud laul “Kohav rand”, mis on loodud spetsiaalselt Saaremaa laulupeo tarbeks.
 
Peopääse maksab täiskasvanule 5 € ja õpilasele 3 € ning eelkooliealised pääsevad peole tasuta. Perepilet maksab 12 € ja see on mõeldud kahele täiskasvanule ja kahele lapsele.

www.facebook.com/Saaremaa-Laulupidu-Merel-on-sada-südant-28mail-243246619347364 

Saaremaa laulupidu "Merel on sada südant"

Kuressaare lossihoov.
Sat 28.05.2016 / 0.00 - 5.00 €