Pärnu Hansapäevad 2016

Keskaja ja pärandkultuuri festival
Juurte juurde!
VEETEED&TEEVEED!
 
Pärnu Vallikäärus ja Munamäel

RÜÜTLITURNIIR 2016
L 02.07 kl 13.00 Pärnu Munamäe pargis 
urniiri kategooriad:
HMB Duell 1vs1 
HMB Buhurt 5vs5 
Eesti Keskaegse Võitluse Raudliiga profimatšid
http://hansa.parnu.ee/index.php?id=65
 
Turg
Hansaturg  Vallikäärus ja Munamäel:
01.07  kl 12-20
02.07  kl 10-20
03.07  kl 10-15 
 
Hansa Infomaja / Lõuna tn./:
30.06  kl 19-23
01.07  kl 06-20
02.07  kl 09-20
03.07  kl 10-15

Linnu- ja loomalaat

Kultuuriprogramm
Avatud keskaja turg, käsitöömeistrite laat, haabja küla, loomaküla, rüütliküla, vibu- ja kirveturniirid, lasteküla ja atraktsioonid, näitused, hobusõit

R 01.07

KESKAJA LAVA (Munamäel)
12.00 Jalutuskäik algab Raekoja eest. AVAMINE
13.00   Olde Muusikud (Tallinn)
14.00   Obscorus Orbis (Läti)
15.00   Medvind (Rootsi)
16.00   Skudrinka (Valgevene)
17.00   Darja  Prohorova (Moskva)
18.00   Häädemeeste Huviteater "Seitse surmapattu"
19.00   Medvind (Rootsi)
20.00   Idise (Moskva)

VEELAVA
13.30   Darja  Prohorova (Moskva)
14.30   Idis (Moskva)
15.30   Olde Muusikud (Tallinn)
16.30   Obscurus Orbis (Läti)
17.30   Medvind (Rootsi)
18.30   Olde Muusikud (Tallinn)
19.30   Obscurus Orbis (Läti)

KESKAEGSETE SÕJAMEESTE LAAGER (Munamäe park)
13.00-17.00 – lastele võitlus pehmikmõõkadega
17.00 – mõõgavõitlejate demonstratsioonesinemine 
17.30 – mõõgavõitluse õpituba algajatele 
17.30-19.00 – lastele võitlus pehmikmõõkadega

PÄRNU RAEKODA
20:00. Eesti Interpreetide Liit kutsub.
New Theatre Ensemble: Jonathan Henderson (flööt) ja Anneli Tohver (klaver).
Kavas. F. Schubert, E. Schulhoff, S. Prokofjev.
Pilet 8 €/6 €.

KESKAJA KÕRTS (Tallinna Väravate park)
20.30 Skudrinka (Valgevene)
21.30 Skudrinka (Valgevene)

PÄRANDILAVA
19.00  Rahvatantsuansambel Kajakas
 
L 02.07

KESKAJA LAVA (Munamäel)
10.00   Uus Vana Teater  "Väikese Kuradi lugu" (Pärnu)
11.00   Hansa õpituba (Eesti)
12.00   Idise (Moskva)
13.00   Vaikuse Muusika (Tartu)
14.00   Häädemeeste Huviteater "Seitse surmapattu"
15.00   Medvind (Rootsi)
16.00   Olde Muusikud (Tallinn)
17.00   Häädemeeste Huviteater "Seitse surmapattu"
18.00   Ensemble Sangineto (Itaalia) 
19.00   Medvind (Rootsi)
20.00   Muusikadraama "Rõõmulaul" Karl Ristikivi samanimelise romaani järgi.
Vaikuse Muusika (Tartu) 

VEELAVA
10.30   Darja  Prohorova (Moskva)
11.30   Medvind (Rootsi)       
12.30   Olde Muusikud (Tallinn)
13.30   Medvind (Rootsi)       
14.30   Vaikuse Muusika (Tartu)
15.30   Idise (Moskva)
16.30   Risto Lehiste Väntorel (Tallinn)
17.30   Risto Lehiste Väntorel (Tallinn)        
18.30   Skrudinka (Valgevene)

PÄRANDI LAVA (Vallikääru aas)
10.00   Hansa õpituba (Eesti)
11.00   Rembetes & Tribal Livonia (Pärnu)
12.00   Folkloorirühm Kaasike
13.00   Airoso Mustlastantsustuudio
14.00   Läti rahvatantsurühm Vikerkaar
15.00   Rembetes & Tribal Livonia (Pärnu)
17.00   Hansa õpituba (Eesti)

KESKAEGSETE SÕJAMEESTE LAAGER (Munamäe park)
11.00-13:00 – lastele võitlus pehmikmõõkadega
13.00 – keskaegne mõõgavõitlusturniir 
14.00 – mõõgavõitlejate Raudliiga profimatšid
15.00 – igameheturniir (auhinnaks kast õlut)
15.30 – mõõgavõitlejate massilahing ehk buhurt
16.00 – ajalooliste relvade ja varustuse tutvustamine
16.00-19.00 – lastele võitlus pehmikmõõkadega
 
LINNU JA LOOMALAAT MUNAMÄEL
 
KESKAJA KÕRTS (Tallinna Väravate park)
21.30  Skudrinka (Valgevene)
22.00   Idise (Moskva)
22.30   Skudrinka (Valgevene)
 
P 03.07

KESKAJA LAVA
10.00   Uus Vana Teater  "Väikese Kuradi lugu" (Pärnu)
11.00   Skrundika (Valgevene)
12.00   Medvind (Rootsi)
13.00   Idise (Moskva)
14.00   Medvind (Rootsi)

VEELAVA
10.30   Vaikuse Muusika (Tartu)       
11.30   Idise (Moskva)
12.30   Ensemble Sangineto (Itaalia)
13.30   Pärimusmuusikud Cäthlin-Karoliina (Viljandi)

PÄRANDILAVA (Vallikääru aas)
11.00   Darja  Prohorova (Moskva)
12.00   Pärimusmuusikud Cäthlin-Karoliina (Viljandi)
13.00   Rembetes & Tribal Livonia (Pärnu)
           
Programm täieneb

Pärnu Hansapäevad 2016

Pärnu.
Fri 01.07.2016 / 0.00 €