ECLEX/1182 naiskonnale Lätist võit ja kaotus

17 March 2014
Sellel nädalalõpul oli ECLEX/1182 korvpallinaiskond Riias, kus mindi Nordea ühisliiga raames vastamisi RSU/Merks ja kohaliku TTT naiskonnaga.
Laupäeval kohtuti sellel hooajal juba viiendat korda eelmise hooajal ühisliigas pronksmedalid võitnud RSU/Merks naiskonnaga. Kui eelnevad kohtumised oli ECLEX/1182 peale tasavägist mängu enda kasuks kallutanud, siis sarnaselt algas ka see mäng. Esimesed kaks veerandaega napilt eestlannadele ja poolaja pausile minnakse eduseisus 33:29. Järgneva viie minutiga suudetakse vahe paisutada üle kümne punkti, kui siis tabavad vastased paar kaugviset ning otsustavat kümmet minutit alustatakse ECLEXi 6 punktisel juhtimisel. Mängu lõppfaasis aga vastastele enam erilist sõnaõigust ei antud ning turniiritabelisse saadi neljas võit, nelja kaotuse kõrvale tulemusega 72:55.
ECLEX/1182 poolelt tegi suurepärase esituse Laina Mesila-Kaarmann, visates 28 punkti ja võttes 10 lauapalli. Teda toetas 13 silmaga Greeta Üprus, tabades  kuuest kaugviskest neli.
Pühapäeval oli vastaseks kuulsusrikka ajalooga Riia TTT naiskond, kelle lõpuminutitel saavutatud nappi paremust pidi ECLEX paar nädalat tagasi tunnistama. Mängu aluguses näitasid lätlannad suurepärast visketäpsust, kui esimese kümne minutiga tabati kuuest kaugvistkest lausa viis ja võideti veerandaeg tulemusega 27:17. Eesti naistele aga selline asjade kulg ei sobinud ning Birgit Piiburi juhtimisel tõsteti mängutempot ja tehti 11:0 spurt. Poolaeg siiski TTT-le seisuga 45:41. Ilmselgelt ei olnud nüüd enda esitlusega rahul lätlannad, sest see hääletoon ja pilgud, mis nende võistkonna siseselt vaheajale minnes kõrvalseisjale märkamatuks ei saanud jääda, olid kõike muud kui sõbralikud. Tundub et nende vaheaja vestlustest oli ka kasu, sest platsile naastes kruviti mängutempo palju kiiremaks ja vahe hakkas kärisema. Kuna kohtumise alguses sai ECLEX/1182 kapten Heila Rosenfeld korraliku “puuka” siis oli niigi lühike vahetusmängijate pink veel lühemaks jäänud ja kahjuks täna võrdset  vahetust enam võtta ka polnud.
Lõpusireeni kõlades näitas seis tablool TTT paremust tulemusega 88:66. Võitjate edukaim oli Baiba Eglite 20 punktiga, ECLEXi poolelt olid resultatiivsemad Mailis Pokk 18 ja Birgit Piibur 16 silmaga.
Nordea ühisliiga tugevamas grupis jätkatakse hetkel nelja võidu ja viie kaotusega ning ees on ootamas veel kohtumine, kui võõrsil kohtutakse neljapäeval 20. märtsil kell 17.30 Tallinna Ülikooli naiskonnaga.