ECLEX/1182 naiskond võitis Tallinna Ülikooli ja tagas koha finaalturniiril

21 March 2014
Täna toimus Nordea ühisliigas tähtis mäng, mis otsustas viimasena otse finaalturniirile jõudva naiskonna. Vastamisi läksid vanad kodused rivaalid; valitsev Eesti meister ECLEX/1182 ja Tallinna Ülikool. Kohtumine algas ülikooli naiskonna kergel initsiatiivil, minnes juhtima 11:7, peale mida ärkas ka ECLEX, lõpetades veerandaja 11:2 spurdiga. Järgnevad kümme minutit kuulusid täielikult kodusaalis mänginud Tallinna Ülikoolile, mille tulemusena mindi vaheajale nende juhtimisel 33:25.
Mängu teises pooles tiitlikaitsja kaitse oluliselt aktiveerus ja see tõi kiiresti mängupilti muudatuse. Peale kolme minutit oli vahe sulanud ühele punktile ja kohtumise viimasele veerandile mindi vastu Tallinna Ülikooli napil juhtimisel 39:38.  Võrdsete vastaste võitlus jätkus ka järgnevatel minutitel, kuni ECLEX/1182 tegi 10:0 spurdi ja asus omakorda kohtumist juhtima. Liidri rolli enam käest ei antudki ja turniiritabelisse saadi väga oluline võit tulemusega 56:52.
Võitjate resultatiivseim oli Mailis Pokk 20 punktiga. ECLEXi “joker kaardipakis”  oli täna Sanda Välikoski, kes vaatamata äsja läbipõetud haigusele võitles kõvasti lauas ja viskas 10 punkti. Kaotajate parim oli 16 punktiga Pirgit Püü.