1182 Tallinn alistas põhiturniiri viimases kohtumises Riga TTT juniores naiskonna

09 March 2015
Eesti-Läti Ühisliiga põhiturniiri raames pidas viimase kohtumise 1182 Tallinn naiskond ja alistas kindlalt Riia TTT juuniores võistkonna. Kuigi kodusaalis mänginud eestlannad olid kohtumise eel favoriidi seisus, alustasid mängu oluliselt teravamalt noored Läti neiud. Peale esimest kaheksat minutit juhtisid külalised tulemusega 19:12. Siis ärkas ka 1182 ja tegi kiire vahespurdi 16:0, sellega oli mängu pinge maha võetud ja poolajale mindi juba kindlas eduseisus 47:35. Kolmanda veerandiga kasvatati vahe 27 punktiliseks ja lõpptulemuseks kujunes 95:64.

Suurepärases hoos oli Laina Mesila-Kaarmann, kes viskas võitjate kasuks 25 punkti. Teda toetasid Pirgit Püü 18 ja Annika Köster 13 punktiga. Lätlannade poolelt oli kõige resultatiivsem Paula Strautmane 18 silmaga.

1182 Tallinn lõpetas põhiturniiri 16 võidu, 5 kaotuse ja kolmanda kohaga. 20-22 märts Riias toimuval finaalturniiril minnakse veerandfinaalis vastamisi Vega 1/Liepaja ja RSU/Merks vahelise kohtumise võitjaga. Edu puhul ootab poolfinaalis Cesise naiskond. Teises veerandfinaalis läheb Tallinna Ülikooli naiskond vastamisi LU ja Riga TTT juuniores vahelise paari võitjaga ning poolfinaalis on ootamas TTT Riga naiskond.