Jõulud džunglis

02.12 - 06.12
Režissöör Jaak Kilmi koguperefilmi „Jõulud džunglis“ peategelane on 10-aastane koolitüdruk Paula, kes kolib koos perega troopikasse ja peab maha jätma endale tuttava maailma. Ehkki uus elu troopikas on tore, igatseb Paula siiski koduseid jõule ning nii otsustab ta koos oma uue sõbra Akhimiga džunglist jõulušamaani otsima minna.
vaata

KINOKLASSIKA: Pinge

02.12 - 21:00
Filmiajaloo üks parimaid krimifilme "Pinge" on augusti kinoklassika! Linastused toimuvad kõigil augusti kolmapäevadel. "Pinge" maailma esilinastus toimus 1995. aasta 6. detsembril Californias. Neil McCauley (Robert De Niro) on professionaal, kelle tegevusalaks on hoolikalt planeeritud röövid.
vaata

Aline

03.12 - 18:30
Quebec, Kanada. 60ndate lõpp. Sylvette ja Anglomard Dieu' perre sünnib 14. laps, kes saab nimeks Aline. Nende perekonnas on muusika olnud alati lahutamatu osa elust ning kui Aline (Valérie Lemercier) suuremaks saab, avaldub üha enam tema erakordne anne, kuldne hääl.
vaata
Klassikalise muusika superstaar Katherine Jenkins toob meieni maagilise ja unikaalse jõulumuusikali "Katherine Jenkins: Christmas Spectacular". 3. detsembril Sinu kinodes Coca-Cola Plaza ja Ekraan.
vaata

Hüvasti, vana aasta!

03.12 - 19:20
Seda, et aasta lõpp ning uue algus on imede sündimise ja soovide täitumise aeg, usuvad ka kõige suuremad skeptikud. Ärimees ja koduperenaine, taksojuht ja meestes pettunud noor naine, sekretär ja stilist, režissöör ja kasvataja - igal ühel neist on oma uus aasta. Mõnedele neist on uue aasta saabumine rõõmus melu ja võimalus soovida salasoove.
vaata

Ajanihked

03.12 - 20:30
PÖFFi külge kinni kasvanud lavastajatandem Justin Benson ja Aaron Moorhead alustasid karjääri olematu eelarvega filmitud originaalse indie-õudukaga „Otsus“ (PÖFF 2012) ning on nüüdseks jõudnud punkti, kus ilmselt hakatakse neid seostama juba väga ja väga suurte projektidega.
vaata

Ankeet

04.12 - 10.12
Film läbib kaleidoskoobina portreesid ja lugusid nii minevikust kui ka olevikust. Aljona Surzikoval oli 1994. aastal märkmik – „sõbravihik“. Ajalugu kordab end tänapäeva Facebooki näol. Kõik need inimesed vanamoodsast sõbravihikust on nüüd Facebookis. Üks Aljona sõber, tema klassikaaslane, kes selles vihikus üles astus, on aga Facebookist puudu.
vaata

Mees metsast

05.12 - 19:00
Dokumentaalfilmi "Mees metsast" erilinastus vaid ühel õhtul 5. detsembril kino Ekraanis. Seansile järgneb vestlus filmitegijatega. Mati on noorema põlvkonna metsamees Jõgevamaalt, kes on kasvava murega jälginud viimaste aastate kiireid muutuseid eesti metsades.
vaata

Õnnelik lõpp

08.12 - 11:00
Helle on elu aeg oodanud, millal tema töönarkomaanist abikaasa Peter pensionile jääb, et nad saaksid koos elu sügist nautida. Ta tahab koos temaga reisida ja maailma avastada.
vaata

Yung Lean: In My Head

09.12 - 18:45
Noore rahvusvahelise hip-hop staari Yung Leani kauaoodatud muusikaline dokumentaalfilm "Yung Lean: In My Head" ainult ühel õhtul 9. detsembril Sinu kinos Coca-Cola Plaza.
vaata

NT Live - Kuningas Lear

10.12 - 20:00
Captured live from London’s West End, see Ian McKellen’s ‘extraordinarily moving portrayal’ (Independent) of King Lear in cinemas. Chichester Festival Theatre’s production received five-star reviews for its sell-out run, and transfers to the West End for a limited season.
vaata

Keelepäästja

11.12 - 22.12
„Keelepäästja“ räägib ühe väljasuremisohus preeriaindiaanlaste keele päästmisest Eesti keeleteadlase eestvõtmisel. Indrek Park on tegelenud indiaani keelte uurimisega üle kümne aasta. Praegu kirjutab ta üles Missouri jõe ääres Põhja-Dakota preerias elavate mandanite keelt.
vaata
Sopran Anna Netrebko draamakunstianne ja vokaalsed võimed tulevad Verdi kangelanna Leonora rollis täielikult esile. Leonora ohverdab teosele nime andnud trubaduuri armastuse eest oma elu.
vaata

Järgmisel hommikul

15.12 - 11:00
Louise’il on kõrini abikaasast, kes teda petab ning ta siirdub veetma nädalavahetust Korsikal. Pärast metsikut kireööd mehega, kes hommikuks surnuks osutub, peab mehe korsiklasest hirmuäratav, kuid samas ka armastav ema Louise’i ekslikult mehe salajaseks ja eluaegseks armukeseks.
vaata

Hõbedased uisud

17.12 - 11:00
On 1899. aasta lõpp. Maailm seisab oluliste ajalooliste sündmuste lävel. Maailma üks kaunimaid linnu, Peterburi, on täis pühade-eelsest sagimist. Matvei on laternasüütaja poeg, kes veedab suurema osa oma ajast linnatänavatel, kannatades puudust ja nälga. Tema ainukeseks rikkuseks on isa kingitud hõbedased uisud.
vaata

Madre

17.12 - 29.12
Kümme aastat on möödunud Elena 6-aastase poja kadumisest. Naine on pealtnäha eluga edasi liikunud, kuid lähemalt vaadates seisab ta paigal. Elena on kolinud Hispaaniast Prantsusmaale ja töötab rannabaaris – tema poeg läks kaduma Prantsusmaal rannas.
vaata

Mephistopheles

18.12 - 11:00
See juhtus mõned aastad tagasi Santiago de Compostelas. Olin teelauas Linnar Priimäele üht enda arust geniaalset mõttekäiku presenteerinud, kui lugupeetud professor ärritus ja lasi Mephistophelesel enda sisemusest vallanduda. Oli see vast tulevärk. Priimägi imestas, kuidas maakoor üldse suudab nii rumalat inimest kanda.
vaata
Jõululaupäeval muutub Marie puust nukk-pähklipureja kauniks printsiks, kes viib ta muinasjutulisele rännakule.
vaata
Nina Stemme, üks ooperimaailma parimatest dramaatilistest sopranitest, astub nimirollis üles legendaarse uhke Hiina printsessina. Tenor Marco Berti on vapper prints Calàf, kes esitab „Nessun dormat“ ja võidab printsessi südame. Franco Zeffirelli vaimustava lavastuse dirigent on Paolo Carignani.
vaata