Kaheksajalg

Lavastaja Martin Algus
Kunstnik Illimar Vihmar
Valguskunstnik Rene Liivamägi

Osades Tarvo Vridolin, Aarne Soro, Tanel Ingi, Vallo Kirs, Adeele Sepp või Triinu Meriste, Klaudia Tiitsmaa, Jaana Kena ja Andres Tabun

Kuidas oma ummikusse jõudnud pereelu uuesti korda teha? Kas selleks on vaja lagunema kippuvas kodus remont valmis saada? Või hoopis suuta end kehtestada mehena majapidamises, kus arveid maksab su edukas naine? Üritada leida ühine keel oma teismelise pojaga või kirjutada raamat, mille valmimisse enam keegi ei usu? On selleks vaja avantüristist venda, kes tuleb Taist tagasi kodumaale või tuleks hoopis puhastada energiaväli, leppida maa ja veega?

“Kaheksajalg” on komöödia ühest keskeakriisiga maadlevast eesti mehest. 40-ndatesse jõudnud Ville üritab 24 tunni jooksul seljatada vähemalt kaheksa erinevat väljakutset, et päästa oma pere, aga iga lahendus tekitab hoopis uue kriisi ja kogu päästetöö lõpeb sõna otseses mõttes suure pauguga.

Martin Algus (s 1973) on vabakutseline näitleja, tõlkija, dramaturg, stsenarist ja üks auhinnatumaid eesti näitekirjanikke. Ugalas on Alguse näidendeid seni lavastatud kahel korral – 2011. aastal “Postmodernsed leibkonnad” ja 2013. aastal “Arioso. Nähtamatu õhk”.

“Kaheksajalg” on tema esimene lavastajatöö.


Etendus on kahes vaatuses ning kestab 1 tund ja 50 minutit.

Esietendus Ugala teatri suures saalis 18. aprillil 2015

Kaheksajalg / Ugala Teater - VIIMASEID KORDI

UBB / Ugala black box
K 26.10.2016 - 19:00 / 12.00 - 15.00 €

Kaheksajalg / Ugala Teater - külalisetendus - VIIMAST KORDA

Märjamaa Rahvamaja
E 14.11.2016 - 19:00 / 10.00 - 13.00 €