KADRIORU KUNSTIMUUSEUM

09.02.13 - 31.12.17 Püsiekspositsioon
16.–20. saj. maalikunst. Madalmaade, saksa, itaalia, vene meistrid
18.–20. saj. Lääne-Euroopa ja Vene tarbekunst ning skulptuur
Kadrioru lossi ja pargi laskis rajada Vene tsaar Peeter I. Lossi hästisäilinud peasaal on kogu Põhja-Euroopa barokkarhitektuuri kaunimaid näiteid. Eesti Kunstimuuseumi väliskunsti kollektsioon, mis hõlmab peamiselt Lääne-Euroopa ja Vene maali, graafikat, skulptuuri ja tarbekunsti 16.–20. sajandist, on märkimisväärseim Eestis. Püsiekspositsioonile lisaks toimuvad ajutised näitused ning kontserdid, teatrietendused, loengud, ekskursioonid, kunstiteoste tutvustused ja vastuvõtud.
 
16.04.2016 - 21.08.2016 Armastus. Motiivid kunstis 16. sajandist kuni 20. sajandi alguseni
Nii tegelikkuses kui ka kunstis on armastus midagi enamat kui osa elust ja loomingust. See on teemade teema, kõige alus ja algus, suunav, ülesehitav ja vahel ka purustav jõud. Armuõnn ja armuvalu puudutavad inimest sügavamalt kui miski muu, andes alust lõpmatutele müütidele, legendidele, muusikale, kirjandus- ja kunstiteostele. Võimsa jõuna inimhinge puudutav armastuse teema pole juhtinud mitte ainult maalikunstniku pintsleid ja graafikute uuritsaid, vaid innustanud seda ka valama pronksi, raiuma marmorisse ja modelleerima portselanis.
Sama üldhaarav nagu tehnikate ja materjalide valik on kunstiteostes armastuse eri aspektide esiletoomine. Armastused võivad olla maised või taevased, kirglikud ja lüürilised, rõõmutoovad ja haigettegevad. Üks armastus võib olla turvaliselt abieluline, rõõmus ja vaba, meeleline või hoopiski keelatud. Mehe ja naise igavese üksteise otsingute kõrvale mahuvad võrdväärselt vanemate südamesoojus oma järeltulijate vastu ning laste kiindumus oma isasse ja emasse.
Armastus on isegi tugevam kui surm, sest nagu ütlesid juba vanad roomlased: Amor vincit omnia, armastus võidab kõik.
Kõik näitusel „Armastus“ eksponeeritud 16. kuni 20. sajandi alguseni loodud maalid, gravüürid, skulptuurid ja tarbekunstiesemed „kõnelevad“ armastusest.
Näitusega kaasneb trükis „Igavese armastuse päevaraamat“ (tekstid Anu Allikvee, kujundaja Angelika Schneider).
Näituse kuraatorid: Anu Allikvee ja Tiina-Mall Kreem
Näituse kujundaja: Angelika Schneider
 
03.09.2016 - 08.01.2017 Uuritsa, pintsli ja pliiatsiga. Vene 19.–20. sajandi graafika Eesti muuseumides
Eesti muuseumide kogudes on rikkalikult vene graafikat, sealhulgas ka rahvusvaheliselt hinnatud kunstnike teoseid. Käesolev näitus annab ülevaate vene graafika ajaloost ja püüab kajastada seoseid vene, baltisaksa ja eesti graafika vahel. Märkimisväärset osa teostest näidatakse Eestis esmakordselt. Kuna Vene traditsioon käsitleb kõiki paberil kunstitehnikaid graafikana, siis on lisaks estampidele näitusel väljas ka joonistused ja akvarellid.

Avatud 
mai–september: T, N–P 10.00–18.00; K 10.00–20.00
oktoober–aprill: K 10.00–20.00; N–P 10.00–17.00

KADRIORU KUNSTIMUUSEUM
Weizenbergi 37, Tallinn

KADRIORU KUNSTIMUUSEUM

Kadrioru Kunstimuuseum.
Fri 01.01.2016 / 0.00 €