Jean-Michel Jarre

Elektroonilise popmuusika pioneer Jean-Michel Jarre annab sügisel esmakordselt kontserdi Eestis

Juba 2. novembril annab Saku Suurhallis Tallinnas kontserdi elektroonilise popmuusika geenius Jean-Michel Jarre. Müügil VAID 4900 istekohta! Vaata uue maailmaturnee supershow trailerit allpool.

Jean-Michel Jarre on Prantsuse muusik ja helilooja, kes kuulub elektroonilise popmuusika absoluutsesse tippu. Tema loomingut iseloomustatakse tihti sõnadega innovatiivne, revolutsiooniline ja visuaalselt perfektne ning ta uudne lähenemine elektroonilisele muusikale ja live-esinemistele on mõjutanud mitut generatsiooni.

Jarre’i esinemised on lisaks muljetavaldavale muusikalisele poolele tuntud ka vaatemänguliste valgus- ning lasershowde poolest. Laval ümbritsevad maestrot suured liikuvad ekraanid, kaasahaaravad 3D-efektid ning põnevad kõrgtehnoloogilised valgus- ja videoerilahendused. Jean-Michel võlub publikut ka ainulaadsetel pillidel helisid tekitades – näiteks näeb Tallinnas teda laserharfi mängimas.

Jean-Michel Jarre salvestas oma läbimurdealbumi ‘Oxygène’ kodustuudios aastal 1976 ning albumit on praeguseks ostetud üle 18 miljoni koopia, mis teeb sellest kõigi aega enimmüüdud Prantsuse plaadi. “Mul ei olnud tol ajal aimugi, et avan uksi, mida kunagi varem ei olnud veel avatud. Lõin muusikat, mis eksisteeris minu peas. Mu lähenemine muusikale on olnud alati hästi orgaaniline, aga samas uuendan oma stuudiot pidevalt värskeimate tehniliste lahenduste ja leiutistega. Nii saan oma peas eksisteerivatele kontseptidele kõige parema väljundi anda. Erinevate tehnoloogiate avastamine ja miksimine on kogu mu karjääriga kaasas käinud, süntidest, trummimasinatest, digitaalsetest klahvpillidest iPadi app’ideni välja. See hoiab mu uudishimu üleval ning inspireerib järjest edasi liikuma. Digitaalne asjastu on mu loomingu paindlikumaks muutnud, saan nüüd tööd teha ja uut muusikat luua ka reisides ja tuuritades.”

Innovatiivsus peegeldub ka Jarre’i kontsertide ebatavalistes toimumispaikades. Ta on esinenud nii Eiffeli torni ees Pariisis kui kuulsate püramiidide juures Kairos. Ta oli ka esimene lääne artist, kes kutsuti 1981. aastal Hiina Rahvavabariiki kontserti andma, samuti astus ta üles Monaco prints Alberti pulmas. Muusiku nimel on ka Guinessi rekord – just tema esinemine on kokku toonud maailma kõige suurema publiku – 1997. aastal nautis Jarre’i kontserti Moskvas lausa 3,5 miljonit inimest.

Tallinna show raames kõlavad nii lood muusiku äsja ilmavalgust näinud plaatidelt “Electronica” kui ka mitmed 1970 ja 1980ndate kultuspalad, sealhulgas “Oxygene 2”, “Oxygene 4”,  “Oxygene 8”, “Équinoxe 4” ja “Équinoxe 7”. Kontserdil kuuleb eksklusiivselt ka katkendeid Jarre aasta lõpus ilmuvalt uuelt stuudioalbumilt “Oxygene 3”.

Vaata ja kuula:

Jean-Michel Jarre – Oxygene Pt. 4 https://youtu.be/1XY3vnwQzy8
Jean-Michel Jarre – Equinoxe Pt. 4 https://youtu.be/iyX_qouAmfE
Jean-Michel Jarre, M83 – Glory https://youtu.be/NF7OoJZPLJc

Jean-Michel Jarre

Saku Suurhall
K 02.11.2016 - 19:00 / 49.00 - 69.00 €