ELTON JOHN

Sir Elton John ja tema bänd esinevad 15. novembril Arēna Rīgal oma maailmaturnee „Wonderful Crazy Night Tour” raames.
Kontserdi ajal kõlavad publiku lemmikhitid ja klassikaks saanud laulud, mis on sündinud muusiku 50 aastat kestnud karjääri jooksul, samuti helitööd tema uusimalt albumilt „Wonderful Crazy Night”.

Koos Elton Johniga astuvad lavale muusiku originaaltrio trummar Nigel Olsson, muusikajuht ja kitarrist Davey Johnstone, kes salvestas koos Eltoniga esimest korda juba 1971. aastal ja sai aasta hiljem tema bändi liikmeks, basskitarrist Matt Bissonette, löökpillimängija John Mahon ja klahvpillimängija Kim Bullard.

Elton John on kahtlemata üks hinnatumaid ja imetletumaid muusikuid ning tema muljetavaldavad lavašõud on nõutud kogu maailmas. Oma karjääri 1969. aastal alustanud Elton John on andnud enam kui 80 riigis üle 4000 kontserdi.

Elton John on üks kõigi aegade edukamaid soliste. Tema salvestisi on müüdud 250 miljonit, albumid on 37 korda saanud kuld- ja 27 korda plaatinaalbumi staatuse ning 58 singlit on leidnud tee USA Billboard top 40 hulka. Elton Johnile kuulub nii kõigi aegade müüduma singli rekord lauluga „Candle in the Wind” (1997), mida müüdi 33 miljonit eksemplari, kui ka kõige rohkem edetabelisse Billboard's Adult Contemporary jõudnud laulude rekord – viimane singel „Looking up” uuelt albumilt „Wonderful Crazy Night” on selles juba 71. Ta on loonud muusikat ka edukatele teatri ja kino meistritöödele – nende hulgas on kuulsad muusikalid „Billy Elliot“ ja Tim Rice’i „Aida”, samuti „Lõvikuningas”, mis tunnistati hiljuti maailma ajaloo kõige tulutoovamaks lavašõuks.

Elton John on saanud lugematuid autasusid ja auhindu, nende hulgas viis Grammyt, Grammy legendi, Tony ja Oscari auhind. Ta on tunnistatud parimaks briti lauljaks, lisatud rock'n'roll’i kuulsuste saali ja lauluautoritest kuulsuste saali, saanud Kennedy keskuse auhinna, Legend of Live’i, 12 Ivor Novello autasu ning samuti rüütlitiitli kuninganna Elizabeth II käest. Hiljuti sai Elton John esimeseks briti muusikaikooni autasu saajaks, mis antakse kõige kõrgemate saavutuste eest kunstnikele, kelle suurepärane looming on riigi

ELTON JOHN

Arēna Rīga
T 15.11.2016 - 19:30 / 45.00 - 300.00 €