Ekskurssioon 60+

Kevadel 2016:
 
R 29.01 Näitusel “Romantiline ja edumeelne. Stalinistlik impressionism Baltimaade maalikunstis 1940.–1950. aastatel”
1940.–1950. aastatel ilmus Baltimaade kunsti uus klassikalise ja modernistliku esteetika süntees. Stalinistlikuks impressionismiks nimetatud kunstinähtus ühendas ideoloogilise tellimuse ja vabaõhumaali impressionistlikud traditsioonid.
 
R 26.02 Näitustel „Ryoji Ikeda. supersümmeetria“ ja „RAM. Eesti varane arvutikunst“
Ryoji Ikeda on Jaapani päritolu heli- ja visuaalkunstik, kelle mastaapne installatsioon „supersümmeetria“ kasutab ruumitajumusliku kogemuse loomiseks matemaatilisi algoritme.
RAM (random access memory) on arvuti põhimälu, kus saab andmete lugemiseks liikuda mälu erinevatesse osadesse. Näitusel on esitatud väljavõtted ajaloolisesse mällu salvestatud Eesti arvutikunstist ja siin loodud arvutimängudest.
 
R 18.03 UUS PÜSIEKSPOSITSIOON! Konfliktid ja kohandumised. Nõukogude aja Eesti kunst (1940–1991)
NB! Kuu viimasel reedel, 25. märtsil on Kumu kunstimuuseum riikliku püha tõttu suletud.
Uus püsiväljapanek keskendub kunsti ja selle keskkonna keerulistele suhetele. Tuuakse esile ühe ajajärgu erinevad palged ning kunsti muutuvad rollid, mis hõlmavad nii ümbritseva kajastamist, vastuhakku kui ka alternatiivse tegelikkuse loomist.
 
R 29.04 Näitusel “Kumu hitid. Kaasaegne kunst Eesti Kunstimuuseumi kogust”
Eesti Kunstimuuseum on suurim kohalik kaasaegse kunsti koguja ja ostja. Kumu 10. sünnipäeva puhul koostatud näitusele on valitud hitimõistega seostuvad tööd. Näitus valgustab protsesse muuseumi, kunstniku, publiku ja kunstiteose vahel.
 
R 27.05 Näitustel „Fotorealism. 50 aastat hüperrealistlikku maali“ ja „Külm pilk. Hüperrealismi variatsioonid Eesti kunstis“
Hüperrealism matkib fotokujutist ja vahendab virtuaalreaalsuse kujundatud maailmapilti. Mastaapne rahvusvaheline näitus „Fotorealism. 50 aastat hüperrealistlikku maali“ esitleb hüperrealismi ajalugu 1960. aastatest tänapäevani. 1970. aastatel jõudis hüperrealism kui kontseptuaalse maali võrdkuju Eesti kunsti ja mängis osavalt üle tollase ametliku kunsti realisminõude. Alates 1990. aastatest on fotolikku pildikeelt kasutav maal põimunud mitmete nüüdiskunsti suundadega.

Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega Kumus. Ringkäigu järel toimub väike teejoomine ning enim huvi tekitanud teemadel vaba vestlusring, kus osalejad saavad jagada kunstimuljeid ja nautida head seltskonda.

Ringkäigud toimuvad iga kuu viimasel reedel.
 
Algusajad:
Kell 11.30 eesti keeles – Kumu lektori ja vanemgiidi Helena Ristheinaga
Kell 13.00 vene keeles – kunstiteadlase Karin Taidrega
 
Kestus 60 minutit
Kogunemine Kumu infoleti juures
 
Osalemine muuseumipiletiga.

Kumu kunstimuuseum
Weizenbergi 34/Valge 1, Tallinn
Tel. 6026000
http://kumu.ekm.ee/ 

„Fotorealism. 50 aastat hüperrealistlikku maali“ ja „Külm pilk. Hüperrealismi variatsioonid Eesti kunstis“

Kumu näitustesaalid.
R 27.05.2016 - 11:30 / 0.00 €