EESTI RAHVA MUUSEUM

Näitusemajas näitusi ei näe!

02.04 - 14.05 POMMIAUGUST VÄLJA
* Heimtali muuseum
Jõgewa muuseumi tekstiilide rändnäitust „Pommiaugust välja“.
Näitus on kokku pandud Jõgevamaalt pärit tekstiilesemetest, peamiselt olmetekstiilidest, mille hulka kuuluvad seinavaibad, voodikatted, linad ja linikud. Lisaks eksponeeritakse seljarõivaid ja Jõgevaga seotud oluliste isikute erakogudest pärinevat.
Tekstiilid ja rõivad pärinevad 20. sajandist, iseloomustades käsitöövõtete ja materjalide eripärasid enne ja pärast Teist maailmasõda.
Näituse korraldaja MTÜ Pommiauk, kuraator Sergei Jerjomin, kujundajad Sergei Jerjomin ja Janne Vaabla.
Lisainfo Jõgewa muuseumi kohta:  www.pommiauk.ee 


Püsinäitus: RAADI LÄBI AEGADE
* Raadi veetorn
Fotonäitus Raadi veetornis tutvustab Tartu linna ja valla piiril asuvat Raadi ala. Avatud T-P 10-18
Juba ammustest aegadest on Raadi olnud mõisasüdamena kultuuri- ja majanduselu keskuseks, 20. sajandil koduks Eesti Rahva Muuseumi kogudele ja seejärel NSVLi sõjaväelennukitele. 21. sajandil on Raadi piirkonna edasist arengut suunamas Eesti Rahva Muuseumi hoone planeerimine.
 
Püsinäitus: IGA UKSENI PÄIKESES JA SAJUS. EESTI RAHVUSLIK POSTIAMETKOND 90. POSTIS KEELATUD KAUP
* Postimuuseum
Väljapanek annab ülevaate Eesti Vabariigi esimestest postmarkidest 1918. aastal läbi okupatsiooniaastate taasiseseisvunud Eesti markideni. Kaamerasilma kaudu vaatame, kuidas toll ja narkokoer rahvusvahelisi saadetisi kontrollivad, Eesti Posti Baltikumi kaasaegseim paki- ja kirjaliin töötab ning miks on postis saatja aadress vajalik. 2012. aastal lisandus püsinäitusele kaasajal aktuaalne teema „Postis keelatud kaup“.
 
 
Püsinäitus: PÕLVEST PÕLVE ELUTARKUS
* Heimtali muuseum
Muuseumikogud sisaldavad kohaliku koolieluga seotud materjale, dokumente, andmeid kohalike kultuuritegelaste kohta ning lähiümbrusest pärit tööriistu.
Eriti rikkalik on rahvusliku tekstiili kogu ning rahvakunsti-, kodukultuuri- ja kunstiaineline raamatukogu. Laste mängutoas ootab terve hulk kindamustrites kootud põrsaid, koeri, kasse ja teisi koduloomi.
Muuseumi kirstud, kummutid ja kapid on pungil kindaid ja sokke, pulma- ja saanitekke, pitse ja seelikuid, mille mustrid ja meisterlik teostus rõõmustavad nii asjatundjaid kui kõiki teisi huvilisi. Saja aasta taguses klassitoas toimuvad muuseumitunnid kooliajaloost.
 
Püsinäitus: MEIE SIIN MAAL
* Raadi mõisapargis
Kuraatorid Alar Madisson, Maris Rosenthal. Raadi mõisahoonete varemetel oleval välinäitusel eksponeeritakse osakest 2008. aasta suvel projekti "Eesti tüübid" käigus kogutud fotomaterjalist, mis tutvustab 21. sajandi alguse Eestimaa ühiskonna erinäolisust siin elavate inimeste kaudu. Näitus pälvis Eesti Kultuuriministeeriumi Muuseumiroti auninna Innovatsiooni kategoorias 2010. aastal.
Avatud Raadi mõisapargis kl 8-22
ERMi peamaja
Veski 32, Tartu
Tel: 7350400
Avatud: T-R 9-17
ERM Raadil
Narva mnt. 177, Tartu
Tel: 7350442
Avatud: E-P 7-22
Piletiinfo
ERMi näitusemaja
J. Kuperjanovi 9, Tartu
Tel: 7350445
Avatud: T-P 11-18
Piletiinfo
ERMi Postimuuseum
Rüütli 15, Tartu
Tel: 7311450
Avatud: K-P 11-18
Piletiinfo
Heimtali muuseum
Heimtali, Pärsti vald
Tel: 4398126
Avatud: T-L 9-17
Piletiinfo

www.erm.ee 

HEIMTALI MUUSEUM

Heimtali muuseum.
Fri 01.01.2016 / 0.00 €

EESTI POSTIMUUSEUM

Eesti Postimuuseum.
Fri 01.01.2016 / 0.00 €