XVII Mustjala Festival 2016

1995. aastast alates on Mustjalast saanud üheks juulikuu nädalaks Saaremaa muusikaelu tulipunkt, kus astuvad üles tunnustatud artistid Eestist ja kaugemalt.
 
Pikkade traditsioonidega Mustjala muusikafestival kutsub muusikasõpru Saaremaale – imekauni puutumatu loodusega paika, mis on kui loodud puhkamiseks ja kunsti nautimiseks. Siin on, mida vaadata ja kogeda: meri, kadakad, tuulikud, kiviaiad ja rookatused, Saaremaa süvasadam ning eelkõige muidugi kadestamisväärse naljasoonega saarlased ise. Mustjalas valitsev vaikus ja rahu aitavad eemalduda töistest muredest, lõõgastuda, pühenduda iseendale.
 
1995. aastast toimuval festivalil kõlab klassikaline muusika ja dzäss. Esinejad on tunnustatud eesti interpreedid ning värvikad väliskülalised. Kontserdid toimuvad kirikutes, maalilises Tagaranna kalurikülas, Loona ja Pidula mõisates, Ninase puhkekülas, Pidula Forellis, aga aeg-ajalt ka hoopis ootamatutes kohtades: 1939. aastal nõukogude sõjaväelaste rajatud rannakaitse suurtüki laskepesas Ninase poolsaarel jne.
 
N 21.07 kl 19.00 Mustjala Anna kirik
Avakontsert, Festivali orkester Kavas Elgar, Grieg
 
R 22.07 kl 19.00 Rannakaitse suurtüki laskepesa, Ninase poolsaar UNUSTATUD RAHVAD Kammerkoor Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav Kavas Tormis, Pärt
 
L 23.07 kl 19.00 Saaremaa süvasadam
Merelaulude õhtu. Kõlavad mere ja kalapüügiga ning rannarahva traditsioonidega seotud laulud ning pillilood
 
Festivali kunstiline juht on Aare Tammesalu
www.tammesalu.com 

Infotelefon: 5162480

XVII Mustjala Festival 2016

Mustjala.
Чт. 21.07.2016 / 0.00 €