Hulgakesed

Me tahame uurida, kuidas on võimalik ühiskonda uuesti liita inimesi, kes on mingite sotsiaalsete normide tõttu sellest välja langenud. Kas see on üldse võimalik? Kas lõimumine on alati parim lahendus ning alati positiivse konnotatsiooniga mõiste? Või peakski osa inimesi jääma ühiskonnast väljaspoole, hulpima äärealadel, olles ühiskonna õigusteta liikmed. Kas pealtnäha tavaliste inimeste - kes on saanud hakkama millegi sellisega, mida ühiskond ei aktsepteeri - rehabiliteerimisel on üldse mõtet, kui nende vastuvõetamatuid tegusid ajendab tegema nende loomus? Mis tunne võib olla nendel, kes mõistavad oma loomuse ebaeetilisust ning selle paratamatusega elama peavad? Kas suudame neile kaasa tunda?
Me tahame mõelda ühiskonda sobimatutele. Ehk isegi mitte neile, vaid samamoodi nagu nemad. Vähemalt proovime. Ning mitte otseselt ühiskonnakriitiliselt, sest me pole kindlad, kas see on koht kritiseerimiseks. Pigem vaatlevalt ja inimlikku empaatiavõimet proovilepanevalt. Kas inimlikum oleks sobimatutele kaasa tunda või vastupidi - mitte kaasa tunda?
Kuigi me toetume oma töös päris inimeste lugudele, siis kellegi kindlat lugu me laval ümber jutustama ei hakka. Kogutud informatsioonist moodustub teemakohane kunstiline tervik. Dokumentatsioonist saab abstraktsioon.
Lavastuses kasutatakse erinevaid meediume, mille täpne loetlemine oleks hetkel tarbetu spekulatsioon. Sellest ei tule ooper, kuigi keegi võib laulda. Sellest ei tule luuleõhtu, kuigi keegi võib oma mõtteid värsis avaldada. Sellest ei tule tantsulavastus, kuigi keegi võib tantsima hakata. Sellest ei tule filmilinastus, kuigi võib-olla näidatakse ka filmi.
Laval on peale meie, Siimu ja Sveta, veel kaks esinejat.
Siim Tõniste ja Sveta Grigorjeva
Esietendus 8. veebruar 2017 Vaba Lava teatrikeskuse väikses saalis

Kuraatorprogrammi passi omanikule 1 tasuta pääse sellele etendusele. Pääsme lunastamiseks sisesta veebipoes väljale
"(soodus) kood" oma passil leiduv personaalne kood.
Kui Sul kuraatorprogrammi passi veel ei ole, siis selle saab osta siit:
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/tants/kuraatoriprogrammi-in-i-out-pass-190479/

Hulgakesed

Vaba Lava
Ср. 08.02.2017 - 19:00 / 12.00 - 16.00 €

Hulgakesed

Vaba Lava
Пт. 10.02.2017 - 19:00 / 12.00 - 16.00 €

Hulgakesed

Vaba Lava
Сб. 11.02.2017 - 19:00 / 12.00 - 16.00 €