Amon Amarth (SWE)

Rootsi viikingid Amon Amarth esinevad 12. detsembril Eestis

12. detsembril annab oma Euroopa tuuri "Jomsviking European Tour 2016"
raames klubis Rock Cafe kontserdi Rootsist pärit viking metali juhtivaid bände Amon Amarth. Piletid kontsedile tulevad müügile Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti kolmapäeval 8. juunil kell 10.00.

Melooodilise metali bänd Amon Amarth asutati 1992. aastal Rootsi linnas Tumba. Amon Amarthi lugude lüürika baseerub suuresti viikingitel; nende ajalool, mütoloogial. Sel samal põhjusel peetakse ka Amon Amarthi viking metali žanri üheks juhtivaks bändiks.

Amon Amarth on ilmutanud 10 stuudioalbumit. Debüütalbum "Once Sent from the Golden Hall" ilmus 1998. aastal. Järgnes 4 albumit, enne kui bänd jõudis oma läbilöögini - 2008. aastal ilmunud "Twilight of the Thunder God" tõusis Rootsi albumimüügitabelis kohale number 11 ning Billboardi Top200 tabelis kohale nr 50. Albumil lõid kaasa ka Lars Göran Petrov Entombedist, Roope Latvala Children of Bodomist ning Apocalyptica. 2009. aastal soojendas Amon Amarth metallegendi Slayer nende Euroopa turneel.

Bändi viimane album "Jomsviking" ilmus tänavu märtsis ning Amon Amarthi sõnutsi on tegemist nende esimese kontseptuaalse kauamängivaga.

Oma energiliste ning vahetute esinemiste poolest on Amon Amarth oodatud külaline igal metalfestivalil ning neid on metalfännid oodanud Eestisse juba pikalt.

Amon Amarth (SWE)

Rock Cafe, Tallinn
Пн. 12.12.2016 - 19:00 / 36.00 €