Vastemõisa laat

Vastemõisa rahvamaja kõrval

Suurte traditsioonidega Vastemõisa laat toimub igal aastal septembri teisel pühapäeval. Laata juhib Raimo Aas.

Peale kauplemise toimub laadapäeval ka palju muud põnevat. Aastate jooksul on meie laadal esinenud teatrid, tsirkusearstistid, ansamblid, showtrupid ja kunagi ei puudu ka meie kohalikud tipptasemel esinejad - lauljad, näitlejad ja rahvatantsijad. Igal aastal toimub ka suur laada oksjon. Kuigi oksjon kannab nime "suur", on kaupade alghind väike- 10 senti. Igal laadalisel on võimalus teha oma pakkumine, et soovitud kaupa omastada ja teha seda võimalikult odavalt. Oksjoni viib läbi Raimo Aas.

Laadapäeval on kõigil laadalistel - nii müüjatel kui ka ostjatel, võimalus muretseda endale 10-sendi loterii pilet. Peale oksjonit loosime välja võitjad. Peaauhinna võitjat ootab sellel aastal suur üllatus kui ta 10 sendise pileti vahetab 100-eurose väärt kauba vastu. Samuti on meeldivalt üllatunud ka lohutusauhindade võitjad. Keegi saab 2 pääset Vastemõisa rahvamaja tantsuõhtule, kuhu minek maksaks muidu 16 €. Ja keegi saab 2 pääset teatriõhtule, mille piletid maksaksid kokku 26 €. Ehk leiame lisaks veel mõne eriauhinna. Sellel aastal teeme jälle ka rahakassa mängu, kus võitja saab endale nii rahakassa kui ka kõik selle sees olevad mündid!!!! Seda äraarvamismängu ei tasu maha magada. Toimub see vahetult pärast 10-sendi loterii võitjate välja selgitamist.

Päeva teine pool kuulub spordihuvilistele laadalistele. Nimelt toimuvad igal aastal võistlused võrkpallis ja tänavakorvpallis (võitjad saavad kaela medalid ja lisaks ka kolmele paremale võistkonnale auhinnad). Lisaks peaaladele on kavas läbi viia mitmeid  muid spordimänge. Väiksematele lastele on alati toimunud täpsusvise. Muud alad on igal aastal erinevad, aga jõukohased on nad kõigile laadalistele. Kindel on, et tegevust jätkub kõigil huvilistel laadapäeva lõpuni. Kindel on veel ka see, et kõik parimad sportlased saavad ka väärilise autasu. Kuna rahvast liigub laadal päev läbi siis pole ka müüjatel enne põhjust laadalt lahkuda kui viimanegi ostja on koduteele asunud. Loomulikult on korralikul laadal ka kohal korralik toitlustaja.


http://vastemoisalaat.weebly.com/ 

Laata korraldab Vastemõisa rahvamaja.
Peakorraldaja ja kontaktisik on Rein Luup
Telefon: 5264590, 4370390


Vastemõisa laat

Vastemõisa rahvamaja.
Sun 09.09.2018 - 10:00 / 0.00 €