MIKKELI MUUSEUM

17.02.06 - 31.12.17 Mikkeli muuseumi püsiekspositsioon
Püsiväljapaneku tuumiku moodustab Hiina ja Euroopa portselan (Meisseni, Sèvres’i portselanimanufaktuur, Peterburi Keiserlik manufaktuur) ja Lääne-Euroopa, eeskätt Madalmaade maalikunst. Eraldi saalis on eksponeeritud eesti kunstnike tööd (Konrad Mägi, Kristjan Raud jt).
 
 
09.04 - 02.10 Narva metseenid. Lavretsovide kunstikogu
Narva Muuseumis asub Eesti suuruselt teine väliskunsti kogu, mille tuumiku moodustab Sergei ja Glafira Lavretsovi Narva linnale pärandatud kunstikogu. Näitus annab ülevaate väljaspool Narvat küllaltki vähetuntud kollektsioonist, kuhu kuuluvad selliste kuulsate vene kunstnike teosed nagu Ivan Aivazovski, Leo Lagorio, Vladimir Makovski jpt. Kogust võib leida vene 19. sajandi lõpu akademismi ja realismi esindajate töid, aga ka Narvas töötanud kunstnike teoseid. Eraldi osa moodustavad eesti noored kunstnikud, keda Lavretsovid toetasid nende loometee alguses, eesotsas Peet Areniga.
Lavretsovide kogu, mille metseen Sergei Lavretsov (1825–1906) koos oma Rüütli 104 asuva maja ja varaga endanimelise muuseumi ülalpidamiseks Narva linnale pärandas, on Eesti oludes väga erandlik. Sergei ja Glafira Lavretsovi kogusse kuulus lisaks kujutavale kunstile ka tarbekunsti, kultuuriloolisi ja etnograafilisi esemeid, mineraloogilist ja zooloogilist materjali. Kogu tuumikuks ja olulisimaks osaks oli ja on ka praegu maalikollektsioon. Lavretsovid ostsid kunstiteoseid oma arvukate Venemaa ja Lääne-Euroopa reiside ajal Peterburi näitustelt, kunstnike ateljeedest (sh Ivan Aivazovskilt) või kunstikaupmeestelt, kuid oluline oli ka kohalike eesti kunstnike toetamine nii ostude kui stipendiumide kaudu. Nende hulka kuulusid nii Peterburis akadeemilist haridust saanud väljakujunenud kunstnikud (Peeter Heller, Nikolai Semjonov, Nikolai Lund, Eduard Verber), kui ka oma õppe- ja loometee alguses olevad noored kunstnikud (Peet Aren, August Jansen, Ado Vabbe jt). Tallinnas eksponeeritakse esinduslikku valikut Lavretsovide kunstikogust esmakordselt.
 
15.10.2016 - 12.03.2017 Vägi ja valu. Teosed Margus Punabi kogust
Margus Punabi kunstikogu paistab silma teoste arvukuse, esindatud kunstnike olulisuse ja ennekõike kollektsioneerimise põhimõtte tõttu. Kogu keskmes ei ole ainult kunst, vaid ka inimene, täpsemalt mees. Inimeseks saamise-olemise-jäämise valu ja rõõm on see, millest need Eesti kunstnike teosed räägivad.

Avatud 
T, N-P kl 10.00-18.00, K kl 10.00-20.00
NB! Riiklikel pühadel on muuseum suletud, pühade-eelsel päeval suletakse maksimaalselt 3 tundi varem!

MIKKELI MUUSEUM
Weizenbergi 28, Tallinn
tel 6015844

MIKKELI MUUSEUM

Mikkeli muuseum.
Fri 01.01.2016 / 0.00 €