JÕHVI LINNAGALERII

12.05-31.05  Tõnu Talve "Inimloomad ja loominimesed"
Konstantin Pätsi Vabaõhukooli õpetaja ja kunstnik, Tõnu Talve, eksponeerib oma teoseid linnagaleriis teist korda. Kunstnik on osalenud InSEA rahvusvahelistel Kongressidel 2003-2016, v.a. 2009 ja 2015. 2016 aprillikuu eelviimasel nädalal osales Kairos Ida ja Aafrika piirkonna InSEA kongressil, kus esines kahe ettekandega. Sai Egiptuse Kultuuriministeeriumi preemia panuse eest sidemete tugevdamisel. Kohapeal tegi Live-i, näidis-kunstitunni koos kohaliku muusika ja tantsuga ning esitles videot koos muusikaga Vabaõhukooli õpilaste ja õpetajate töödest.
Tõnu Talve peab eriti oluliseks muutumisvõimet, koostöösoovi ja suveräänsust. Oma kunstitegemise meetodi töötas välja enam kui 15aasta jooksul. Maalib siiani muusikaga samas voolus.
Põlemine on hulga huvitavam kui lihtsalt elulemine. See on võitlus elluärkamise nimel, janu. Ja kustutamisest on asi kaugel.
Tõnu Talve töödes põleb isegi vesi ja taevas. Akt ei ole tema käsitluses mitte fakt, vaid kõigi võimalike aktsioonide ülekuumenenud üldistus. Seejuures paelub tuhast tõusev leek hoopis rohkem ja hõõgub kordades kauem kui kergesti süttis säde.
 
Tõnu  toob tagasi ammu tuhaks varisenud ajad ja majad. Või maalib täna (veel) reaalselt olemas olevatesse sisse doriangreiliku igaviku – kõigi võimalike stsenaariumide sümbioosi, mis ometi ei vähenda objekti tõepärasust. Sellest hoolimata, et iga tema nurgake, kaar või peegeldus juba põleb ja januneb, otsekui homset ei tuleksi kunagi.
 
Kui seni portreteeris Tõnu Talve mehi vaid kaudselt – rajatiste ja voogudena, siis nüüd on maskuliinne sõnum jõudnud vaatajani otsesõnu öelduna. Aga samas mitte ainult. 
Ka teised kiskjad on tabataud otse teoslt, põletava igatsuse puurist välja murdmine. Ja kui palju on selles pealtnäha talitsetud tumeda leegi all peidus hoolega varjatud tuld! 
Läbi leekide iseenda poole!
 
Mõned  väljavõtted „Inimloomad ja loominimesed“ varem eksponeeritud näituste arvamustest: 
Kerttu Soans:
„… aga tead…Sinu eelnevad maalid on neis tiigrites…!!!“
Peeter Sauter:
„   see tiiger on ikka Sinu sees. Ehk kardad, et on väga võimsalt, pead tal suukorvi ees hoidma, ehk kardad, et on väga täis tiiger, et pead suukorvi ees hoidma. Loomaaias sündinute jaoks on see ilmselt ainus reaalsus. Vabaduses nad vastu ei peaks. Me ju ka ei kipu metsa elama. Oleme meelsasti linnas vangis. Mõni metselanik ehk mitte. Aga, harjub ka ära. Aja indiaanlane reservaadist preeriasse tagasi! Kas läheb?“
 


TULEMAS
03.06-26.06  Narva Sextet (lapitöö)
14.08-04.09  Larissa Sõdur (maal)
07.09-01.10  Rein Mägar (akvarell)
04.10-31.10  Svetlana Vetrova (autorinukud)
02.11-30.11  Alar Madisson (fotod kirjanike portreedest)
03.12-27.12  Kuzja (Vladislav Kuznetsov), Vadim Jerohhin (maal,  graafika, jne)

Avatud: E–R 11.00–19.00, Jõhvi Kontserdimaja ürituste ajal kuni 20.30. Laupäeviti kontserdipäevadel 16.00–18.30

Jõhvi linnagalerii
Pargi 40, Jõhvi
Tel. 5102800
johvigalerii@huvikeskus.info 
www.huvikeskus.info/linnagalerii/ 

JÕHVI LINNAGALERII

Jõhvi Linnagalerii.
Wed 13.04.2016 / 0.00 €