Klubi

Tänavusel Berliini filmifestivalil parima režissööri Hõbekaruga pärjatud Pablo Larraini on kummastava atmosfääri tekitamise maailmameister. Larraini põneviku “Klubi” peategelased on maapakku saadetud lapsepilastjatest preestrid, kelle salajane pensionäride klubi ja tasane eksistents lüüakse uppi uue klubiliikme saabumisega. Larraini katoliku kiriku kuritegusid paljastav “Klubi” on jahmatavalt rabav, teravalt okkaline ja psüholoogiliselt keeruline mõistujutt. See on intensiivne kogemus, mis tekitab suure ebamugavustunde, aga samas naelutab vaataja pilgu ekraanile. Originaalne lugu ja briljantsed näitlejatööd võrratus ja karjuvalt olulises filmis, mille kandva õhkkonna loomisel on äärmiselt mõjuvalt kasutatud Arvo Pärdi muusikat.
Klubi-trailer1

Artis