1182 Tallinn andis võõrsil Catzile lahingu

21 March 2016
Naiste Eesti-Läti Ühisliigas oli 1182 Tallinn eile võõrsil vastamisi tabeli teise Lappeenranta Catziga ning jäi võitlusliku mängu järel alla 73:80 (40:48). Laupäeval oli Catz võitnud Tallinna Ülikooli 67:48.
Avaveerandi võitis Catz 31:23, teisel veerandil tuli 1182 järgi 34:34 (Pirgit Püü viskest), kuid veerandi lõpp kuulus Soome meisternaiskonnale. Vaheajale mindi soomlaste pluss kaheksases eduseisus.

Kolmandal veerandil saavutas Catz eduseisu 63:47. Ent Piibur, Püü ja Mesila-Kaarmanni korvidest nihkusid tallinlannad aina lähemale ning kolmanda veerandi lõpuks oli kaotusseis meie poolt vaadates 60:65.

Viimane otsustav veerand. Vahe püsis kuni 35. minutil tuli 1182 Piiburi viskest ühe silma kaugusele - 66:67. Catz aktiviseerus, eriti kaitses. Cahndra Harris, Jelena Rešetko ja Jennifer Schlott viisid Catzi taas ette 75:68 ja mängida jäi vaid minut.

Laina Mesila-Kaarmann tabas 49 sekundit veel enne lõppu kaugelt (kaotusseis 71:75) ent Rešetko tabas 14 sekundit hiljem Catzi eduks 77:71 ning sellega oli mängule sisuliselt punkt pandud. Lõppseis 80:73 Catzile.

Howard Frier, Eesti naiskonna peatreener: "Kaotus jääb kripeldama, kuid mängupildiga jäin rahule. Rahul, et suutsime suure osa mängust mängida kui võrdne-võrdsega. Miinuseks tuleb aga lugeda, et tegime seda kõike täna sisuliselt viiekesi mängides."

Frier lisas: "Algul jäime nende tempo ja rongi alla, kuid pääsesime teisel veerandil oma mängu näidates võitlusse tagasi. Ka lõpupoole saime mängu tagasi, aga eks see lõpp natuke hinge peale jääbki. Päris rahul ei saa olla. Kuid vaadates edasi playoffi peale, siis head mängud TTT, Catzi ja Liepajaga sisendavad usku, et võime mängida kõrges konkurentsis."

Veel viitas Frier asjaolule, et hädasti oleks vaja, et paar mängijat pingilt suudaks vajalikel hetkedel oma kaaluka panuse anda. "Siin on meie praegune suurim murekoht."

*       *       *
1182 võitis laua 37-34, korvisöödud Catzile 15-14, pallikaotusi oli Catzil 10, 1182-l 13. Kahepunktivisked Catzi kasuks 53 vs 48 %, kolmesed 1182-le 41 vs 33 %, vabavisked 1182 kasuks 100 vs 73 % (ehk 6/6 vs 19/14).

Chandra Harris tõi Catzile 17+10+5, Jelena Rešetko 16+9+3, Jennifer Schlott 19+6rs; 1182 parimad olid Laina Mesila-Kaarmann 24+8lp, Pirgit Püü 13+10+7, Mailis Pokk 17+4lp, Birgit Piibur 14+4rs.
Tabeliseis: 1.TTT 9-0, Catz 7-2, 3. Liepaja 5-5, 4. 1182 4-5, 5. TTT J. 2-7, 6. TLÜ 1-9.

Final Six toimub peagi Tallinnas (7.-10.04). Esimesed kaks (TTT ja Catz) on playoffi esimeses ringis vabad. Turniiri kolmas ja neljas ehk vastavalt Liepaja ja 1182 jäävad ootama oma veerandfinaalvastast vastavalt paaridest TLÜ-alumise vahegrupi teine (LU või RSU/Merks) ning TTT Juuniorid-alumise vahegrupi esimene (LU või RSU/Merks).

Poolfinaalis kohtub TTT võitjaga paarist 1182/veerandfinaal nr 2 võitja ning Catz-Liepaja/veerandfinaali 1 võitja.

Põhiturniiri viimase mängu peab 1182 Tallinn Riias, kui reedel minnakse vastamisi seni täiseduga TTT- Riga naiskonnaga.